Черкаський студент, який влітку врятував хлопчика, отримав “Почесну відзнаку ректора”

13 листопада 2020, 11:34

Нагрудним знаком "Почесна відзнака ректора" нагороджений другокурсник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юрій Усов.

Цього літа студент врятував хлопчика, який тонув у Дніпрі. Події сталися неподалік черкаського пляжу "Живчик", де відпочивав Юрій із друзями. Коли хлопці стояли на березі, почули крики.

— У метрах 20-ти від берега я побачив на воді катамаран без людей і поруч дитячий рятувальний жилет. Мабуть, хлопчик його зняв, бо було незручно. Ми вдруге почули крики про допомогу й помітили незрозумілі рухи на воді. Я запропонував другові плисти. Він заметушився, а я одразу кинувся у воду, оскільки 11 років ходив на плавання: три роки — на оздоровче плавання, оскільки були проблеми зі спиною, а потім вісім років — на спортивне плавання. За пару секунд друг кинувся за мною у воду. Ще один чоловік теж плив, але не до дитини, а до катамарана. Мабуть, він хотів витягнути малого на плавзасіб, — згадував Юрій Усов. — Коли я підплив, малий був над водою, яка була йому до очей. Однією рукою я підняв його максимально над водою, аби він заспокоївся і дихав, а рухами іншою рукою й ногами намагався триматися у воді й плив потроху до катамарана. Хлопчик тримався за мою голову й кашляв.

Уже з другом Юрій пірнав, аби знайти батька хлопчика, однак на пляжі є заплава і в деяких місцях глибокі, до 3-4 метрів ями. Хлопці шукали чоловіка на дотик.

На березі, куди вже приїхали патрульні, Юрій передав дитину бабусі. На жаль, 36-річного батька дитини врятувати не вдалося.

Про героїчний вчинок студента місцеві ЗМІ дізналися від свідків та правоохоронців. Шукали юного рятувальника через університет, у якому він навчається. Про резонансну подію писали всі місцеві видання.

Наказом ректора за мужність, сміливість та самовідданість, проявлені під час порятунку людей на воді його нагороджено "Почесною відзнакою ректора".

За інформацією пресслужби ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору