У Черкасах через спеку та викиди хімічних сполук у Дніпро гниють водорості

19 липня 2020, 18:32

Вода в Кременчуцькому водосховищі в районі Черкас забруднена хімічними сполуками. У поєднанні з високими температурами повітря це призвело до цвітіння та гниття водоростей на Дніпрі. 

Про це повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Він зазначає, що працівники лабораторії гідрометеослужби на акваторії Кременчуцького водосховища відібрали 36 проб води.

- Проби взяли на трьох створах: 2 км вище міста, у межах міста та 6 км нижче міста, - зазначив Віталій Постригань.

Як показали результати, поверхнева вода в районі Черкас та у створі нижче міста забруднена вище допустимих норм хромом шестивалентним до 6,0 ГДК, фенолом – до 5 ГДК, міддю – до 6 ГДК, цинком – до 4 ГДК та манганом – до 3 ГДК. У створі нижче міста більшість хімічних сполук знаходиться на рівні 1,1 – 1,2 від значень, що були зафіксовані у створі в межах міста. У порівнянні з фоновим створом, збільшились концентрації хрому, міді, цинку, фенолу та аспар в межах 1,3 – 2,0 рази.

Водночас високі температури у поєднанні з наявністю у воді фосфорних сполук призвели до інтенсивного розмноження водоростей. Нині спостерігається їх відмирання, що супроводжується гниттям, як у воді, так і прибережній смузі. У зв’язку з цим у місцях очеретяних заростей можна відчути неприємний запах.

Поділитись

Коментарі

Вгору