Вихователі звільнились, а діти бояться приходити: у черкаському дитсадку – конфлікт через 5-річну вихованицю

13 вересня 2023, 14:40

У Черкасах в дитячому садку №25 "Пізнайко" розгорівся конфлікт довкола 5-річної вихованиці закладу. Кілька матерів звинувачують її у жорстокості щодо їхніх дітей.

За словами черкащанки Олени Слюсар, дитина нещодавно нібито навмисно порізала ножицями одногрупника. Свою скаргу жінка опублікувала на власній сторінці у Фейсбук.

"У нашому садочку 5-річна дівчинка взяла ножиці і порізала хлопчикові пальчики. Просто так. Просто, як раніше била дівчинку ногою у взутті прямо в горло. Просто, як постійно вже рік наші діти кожного дня не хочуть йти в садочок, бо бояться одну дитину. Ми йшли в цей садочок до найкращого вихователя. До неї ходила ще моя старша донька. Але прийшла в групу одна дитина і все. Нема улюблених вихователів, бо не витримали", - розповідає Олена Слюсар.

За її словами, мама дівчинки заперечує провину доньки та начебто звинувачує у всьому інших дітей.

Директорка дитячого садка Людмила Кондратенко запевняє, що батьки все вигадують і безпідставно намовляють на дівчинку.

"Одній з мам не подобається ця дівчинка і вона ходить збирає якісь підписи, наполягаючи, аби дитину перевели з нашого дитсадка, - коментує для Про все директорка. - Це нормальна дитина, лагідна. Обіймає інших дітей, мене іноді. А мама приходить і каже, що не хоче, аби її дитину гладили. Інша каже, що не хоче, аби її діти ходили разом із інклюзивними дітками. Ця дівчинка нікого не душила, це все вигадки. Так, вона рухлива, але не більше того. Ситуація з ножицями трапилась, коли вихователька була без помічника і проводила заняття. Дівчинка зраділа тим ножицям, і хлопчик зачепив ненароком їх. Але там нічого немає. Навіть не бинтували".

Як запевняє Людмила Кондратенко, дві виховательки звільнилися не через дитину, а за сімейними обставинами і ще можуть повернутися назад на роботу.

Начальник департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов каже, що ситуація не є критичною.

"Працівники департаменту виїжджали на місце й розбиралися, - каже посадовець. - Звернулися до нас через Фейсбук. Ситуація врегульована. Десь було нерозуміння процесів батьками, десь, можливо, у дитсадку хтось був неправий".

Олена Слюсар підтвердила, що ситуацією зацікавились у департаменті освіти. Водночас жінка не задоволена, що жодних дій та рішень досі немає.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

А :

Якщо провину за недогляд вихователів за дітьми перекладати на самих дітей,толку не буде ніякого.Якщо вихователі замість виконання своїх обов’язків,сидять в телефонах,то це провина адміністрації та самих вихователів.Завдання шкоди малолітньою дитиною іншим виправдовують ті,хто знають,в чому причина цієї агресії і ті,хто не хоче визнати свою безвідповідальність перед постраждалими.

Ольга :

Дитина неповнолітня ,але вона це робить осознано,получається вона може комусь око виколоти чи придушити і це нормально буде ?яка вина вихователів,що дитина не вміє знаходитись в колективі ,так керівництво це прикриває ,бо має зв’язки в департаменті , а що робити батькам діток інших в цій групі ?під свій страх відводити дитину і чекати чи не буде моя дитина наступна з увіччями ?дитина в 5 років повинна мати поняття ,як себе поводити можна,а як ні

Настя :

Спитайте скільки вихователів помінялось в цій групі та Ів садку взагалі ?Цю дівчинку знаю лічно ,з нею ніхто не хоче спілкуватись і дружити ,бо вона не розуміє поняття про те що можна,а що ні ,вина батьків 100 відсотків ,але проблема в тому ,що від її дій страждають інші і на це все закриваються очі

Мама :

Звісно, вихователі з більш як 20 річним стажем, звільнилися за сімейними обставинами, тай проміжок часу між звільненнями вихователів склав до місяця. Дуже однобока стаття.

АК :

Яка ж брехлива і лицемірна завідувачка. Я особисто бачила як ця дитина б’є, штовхає, кусає інших дітей. А завідувачу в її віці пора вже на пенсію, а не крісла триматися, брехати та ще й корупцією займатися

Мама :

Видалили коментар….не дивно. Напишу ще раз. Вихователі даної групи, в яких стаж роботи в даному садку був більше 20 років. змушені були звільнитися за власним бажання з різницею в терміні менше місяця.

Мама :

Стаття однобока.

Vv :

Лукавить директорка,звільнились працівниці через неї,а не за сімейними обставинами.І поки директорка там буде директоркою,а вона там буде до останнього свого дня,ніхто туда вертатися не буде.Цікава відповідь пана Белова,батьки невдоволені,працівники звільняються,але проблем немає.Хтось щось не зрозумів,я направив перевірку,не морочте мені голову.А так , ну приватизувала директорка дошкільний заклад,ну і шо.

Дмитро :

Так виховання добропорядних громадян важлива справа і це треба починати з дітсадка. Але для початку треба хочаб забезпечити малечі нормальні умови в бомбосховищах. Коли в них по санітарних нормах повина бути хоч якась вентиляція. То те що є зараз в наявності ні яким нормам не відповідає

Тато :

Я скажу так: звичайно ж винна не лише ця дитина, яка ще багатьох речей не розуміє. Провина лежить
і на її батьках, які розуміючи, що є певні проблеми/пробіли у вихованні закривають на це очі і стверджують, що все це не правда, що у неї просто “така” особистість,  винні і вихователі, що десь недодивились, і вийшло те, що ми бачимо на фото.  Але, давайте не забувати, що ця дитина в групі не одна і не можливо щосекунди прослідковувати її дії, тим паче, що в групі є інші діти, в тому числі інклюзивні. І дітям ніяк не потрібні додаткові травми та стреси. До того ж ця дівчинка не має інклюзії.
І погодьтесь, абсурдно звучить що це – змова і комусь одному щось не подобається. Всі батьки хвилюються за своїх дітей, і, кожен, будучи на цьому місці вчинив би так само (що і відбувається зараз)! Всі хвилюються за здоров’я своїх дітей.
Завідувачка садочку – це окрема історія, агресія, крики у бік вихователів неодноразово було помічено в тому числі і у присутності дітей(що також навряд чи позитивно відображається на формуванні їхніх особистостей, в тому числі і цієї дівчинки) .Можна скільки завгодно казати що це все наклеп і змова, але забагато збігів… Шкода вихователів, які  “за сімейними обставинами”  просто не витримавши такого тиску позвільнялися…а це були хороші спеціалісті і чудові вихователі.

Іван Мазепа :

Який бардак, якщо наші відповідні органи та суспільство не може ладу в дитячому садочку навести, то про яке європейське майбутнє цієї країни взагалі може йти мова. Коли нічого не міняєтся ” балом й далі керують “: грошва , кумівство та кругова порука бидла, які вчасно натягли окозамилювальну “вишиванку” і в цім пристосовуванському укритті й далі чинять вакханалію. Викормлюючи цим ще сильнішу корупцію в перспективі. Садять зерно безкінечного упадку, не зважаючи на помилки минулого. А потім дивуются коли до апарату влади, з молоді знову лізе лише бидло та корупціонери але з новим милом для очей…

Татьяна :

Ох и брехуха эта заведующая! Воспитатели уволились как раз из-за заведующей. Знаю, что одна из них перешла в соседний сад и просто счастлива. Никаких таких семейных обстоятельств не было.

Вгору