У Черкасах 6-річний хлопчик врятував сестру, ставши для неї донором

16 вересня 2023, 20:50

У блоці дитячої онкології та гематології Черкаського клінічного онкологічного центру виписали 10-річну Анастасію, якій уперше в цьому медзакладі зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку. До цього такий вид лікування пацієнти могли отримати лише в НДСЛ «Охматдит».

Донором для неї став її 6-річний брат Артем. Лікарі пояснюють, що хлопчик врятував їй життя.

Родина Насті дізналася про її хворобу у грудні 2021 року. Обстежити дитину повноцінно в Черкасах не удалося через повномасштабне вторгнення.

"Родина переїхала до Італії, де її наглядали римські колеги, - розповідає завідувачка Центру дитячої онкології та гематології Оксана Глухарева. - Маленькій пацієнтці для того, щоб одужати, потрібно було зробити лише трансплантацію кісткового мозку. Мама з дітьми майже рік перебувала за кордоном. Потім повернулися сюди й вирішили продовжити лікування саме у нашому відділенні. Донором для Насті став її 6-річний братик Артем, який підійшов за всіма показниками. Пам’ятаю, коли він зайшов до відділення з бабусею, ми запитали, чи знає, чому він сюди прийшов, хлопчик відповів, що прийшов урятувати свою сестру".

За словами медика, не часто так стається, що саме родич може бути донором кісткового мозку, це лише до 30 % випадків.

За інформацією пресслужби Черкаського клінічного онкологічного центру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору