У Черкасах власника спортивного клубу оштрафували майже на півмільйона гривень

18 вересня 2018, 14:50

У Черкасах власника спортивного клубу оштрафували майже на півмільйона гривень

У Черкасах власника спортивного клубу за порушення трудового законодавства оштрафували на суму 446 тис. 760 грн.

Підприємець здійснює господарську діяльність з 2013 року, проте усі працівники спортивного клубу, відповідно до наданих інспектору праці Управління договорів цивільно-правового характеру (ЦПХ), працюють лише кілька місяців. Завдяки аналізу наданої документації встановлено факт укладання з працівниками спортивного клубу цивільно-правових договорів на постійній основі кожні 1-2 місяці.

На думку ФОП, регулярне переукладання договорів цивільно-правового характеру доводить, що він не перебуває з вказаними особами у трудових відносинах, що дозволяє йому уникнути фінансових санкцій при перевірці.

Фахівець Управління провів з підприємцем роз’яснювальну роботу і наголосив, що за умовами договору ЦПХ особи самостійно організовують власну роботу. У спортивному клубі адміністратори і тренери працюють за графіком, визначеним роботодавцем, і підпорядковуються правилам внутрішнього трудового розпорядку, що вказує на використання найманої праці на умовах трудового договору.

Головний державний інспектор закликав підприємця укласти з тренерами і адміністраторами клубу трудові договори і акцентував увагу ФОП на соціальній незахищеності працівників спортивного клубу, оскільки лише у разі офіційного працевлаштування працівник може бути впевнений у фінансовій стабільності та захисті своїх конституційних прав громадянина України.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

 

Іван сказав:

Який клуб?

Вгору