У Черкасах відбувся Форум для сільських голів

07 березня 2018, 15:30

Фото: Сергій Черкасов

Обмінялися досвідом та почули про цікаві проекти, які можна реалізувати у межах своєї громади. У Черкасах пройшов форум сільських голів з питань взаємовигідного партнерства громади, бізнесу та влади. Його ініціатором уже традиційно виступив «Благодійний фонд «Урожай-громаді» спільно з ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП.

Форум зібрав близько 100 сільських голів, старост та керівників новостворених ОТГ, на територіях яких працює ТОВ «НВФ «Урожай». Організатори таке зібрання проводять вже втретє і відзначають його результативність. Адже, передусім, подібне живе спілкування дозволяє ініціювати важливі для громад проекти, у фінансуванні яких і допомагає Благодійний Фонд «УРОЖАЙ – ГРОМАДІ».

Тож під час нинішнього форуму присутні спільно обговорили проекти, які вже вдалося втілити у життя, а сільські голови та представники ОТГ, тим часом, намітили, які проекти хочуть здійснювати на своїх територіях вже цього року.

Фото: Сергій Черкасов

- Подібна зустріч з представниками громад – це ще один крок до налагодження якісної співпраці з ними, –- розповідає директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік. – Адже наше підприємство зацікавлене в тому, щоб території присутності агроіндустріального холдингу МХП розвивалися, а не занепадали, як більшість сіл сьогодні. Для цього ми, насамперед, залишаємося сумлінним платником податків, тільки торік «Урожай» сплатив  понад 200 млн грн у бюджети різних рівнів. Додатково спрямовуємо кошти на підтримку соціальної сфери сіл: на ремонт закладів охорони здоров’я, шкіл, сільських будинків культури тощо. Таким чином ми намагаємося жити одним життям з селом, з тими людьми, які довірили нам свої земельні ділянки.

Про співпрацю з «Урожаєм» розповіла сільська голова села Хлистунівка, що в Городищенському районі,  Наталія Сенкевич:

- З ТОВ «Урожай» та БФ «Урожай-громаді» ми співпрацюємо вже давно. Це наш постійний партнер у всіх наших починаннях. Якщо, наприклад, говорити про рік, що минув, то завдяки «Благодійному фонду «Урожай-громаді»  та «Урожаю» у нашому селі з’явився фітнес-зал. Справа в тому, що для чоловіків у нас є окреме приміщення, а для жінок не було. Фітнес-зал ми створювали за тристоронньою угодою: 40 тисяч надав Благодійний фонд спільно з «Урожаєм», 35 тисяч – сільська рада, а третьою стороною виступили наші люди, які фізично допомагали в роботах. Тепер як молодим дівчатам, так і дорослим жінкам є де займатися спортом. А цього року також братимемо участь у конкурсі проектів, адже хочемо обладнати у селі ще й стоматологічний кабінет, - розповідає голова села.

Фітнес-зал – це лише один із багатьох проектів, який підтримав Благодійний фонд. Про всі інші проекти під час форуму розповіла директор благодійного фонду "Урожай-громаді" Тетяна Волочай. Загалом, за її словами, на соціальні проекти різних спрямувань фондом було витрачено понад 8, 5 мільйонів гривень.

- Для нас важливо, щоб проекти були актуальними для людей. І коли сільські голови говорять, що вони готові працювати на умовах  співфінансування, то це свідчить про важливість питання, – зауважує Тетяна Волочай. – Цього року ми вже втретє пропонуємо громадам брати участь у  конкурсі мікрогрантів. Перемогу здобудуть десять авторів найбільш соціально значущих проектів і отримають на їх реалізацію по 50 тисяч гривень. До речі, ми беремо на себе і  зобов’язання з організації навчання сільських голів писати проекти та подавати конкурсні заявки.  Також переможці конкурсу мікрогрантів матимуть можливість відвідати одну з європейських країн  і перейняти досвід місцевого самоврядування.

Фото: Сергій Черкасов

Як розповіла Тетяна Волочай, «Урожай-громаді» разом з ТОВ «НВФ «Урожай» свою діяльність спрямовують не лише на підтримку соціальної сфери села, а й на розвиток громад. Для цього торік Фонд став партнером Програми «Майстерня сільських ініціатив», «Наукова ліга» та ГО «Хелп енд тревел», щоб працювати з сільською молоддю та допомагати сільським хлопцям та дівчатам ставати ініціативними та соціально активними.

Серед проектів, які Фонд реалізовував у співфінасуванні із громадами можна виокремити такі як: встановлення відеокамер на важливих для сіл об’єктах, створення кабінету лікувальної фізкультури, створення міні-футбольного поля із штучним покриттям, реконструкція сільського млина тощо.

Фото: Сергій Черкасов

Також серед учасників Форуму було проведено розіграш цінних подарунків. Нетбук дістався Наталії Гибало, голові Петриків, що на Городищині. А  настільні канцелярські набори виграли голова Беркозівки, що на Канівщині, Іван Вощан, та голова Моринської ОТГ, що на Корсунщині, Анатолій Видута.

Поділитись

Коментарі

Вгору