У Черкасах відбудеться конкурс вуличних інсталяцій

24 березня 2017, 12:22

До Великодня у місті стартує щорічний конкурс вуличних інсталяцій «Черкаська писанка–2017». Мистецькі шедеври розташують у сквері  «Юність». Писанки-вуличі інсталяції, а також ще 2000 традиційних та сучасних писанок відвідувачі зможуть побачити із 12 по 24 квітня. Про це інформує департамент освіти та гуманітарної політики ЧМР.

У департаменті освіти та гуманітарної політики відбулася передача заготовок для майбутніх писанок творчим колективам. Серед учасників конкурсу – дитяча школа мистецтв, дитяча художня школа ім. Д.Нарбута, БМЦ, ЦДЮТ, арт-студія «Глорія», художньо-технічний коледж та державний бізнес-коледж, ЧДТУ, Східноєвропейський університет, обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва  України.

- Конкурс стане частиною масштабного заходу – фестивалю «Писанковий рай, - наголошує директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. – Досвід попередніх років свідчить, що великодні заходи цікаві їх учасникам та відвідувачам. Вдячний майстрам, зокрема Ользі Мартиновій, які долучаються до такої важливої справи - популяризації народного мистецтва.

Торік у черкаському проекті до Великодня розмалювали 5 писанок, цього року їх буде 10. Під час фесту відвідувачі побачать і минулорічні, і нові інсталяції. На думку майстрині Ольги Мартинової, родзинкою писанок має залишатися відповідність українським традиціям та символіці, адже писанка – це передусім оберіг, а вже потім арт-об’єкт.

- Крім створення писанок-інсталяцій у рамках фестивалю проведемо виставку-ярмарок «Великодня паска», представимо дитячі роботи на тему «Великдень у Черкасах», традиційно порадує містечко майстрів та майстер-класи з писанкарства, концертні програми, - розповідає начальник управління культури департаменту Валентина Шепецька. – Запрошуємо і дорослих, і дітей поринути в атмосферу краси та творчості.

 

Вгору