У Черкасах родини 20 загиблих Героїв зможуть отримати по 30 450 гривень

08 травня 2015, 14:36

7e961fbbb45d09b8870e217b2b71c71b_L

8 травня, у День пам’яті та примирення, родичам 20-ох полеглих у зоні проведення антитерористичної операції бійців вручили пам’ятні знаки «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня. Рішення про присвоєння цих нагород за проявлений героїзм, мужність, відданість і вірність військовій присязі, безкорисливу любов до Батьківщини та народу України, пожертвування власного життя задля відстоювання територіальної цілісності нашої держави, днями ухвалила міська рада, пише Вечірка.

Розпочали церемонію нагородження, яка відбулась в обласному драматичному театрі, із хвилини мовчання за Героями. Нагороди рідним вручав секретар міської ради Олександр Радуцький.

– Сьогодні ми зібралися з дуже сумної нагоди – 20 кращих синів Черкас загинули смертю героїв, захищаючи нашу рідну державу, – сказав перед врученням він. – Ми в неоціненному боргу перед ними. Щоб ми, як влада, не робили, та повернути дітей до своїх батьків, а чоловіків до своїх дружин, – ми не в силі. Але у такий спосіб ми засвідчуємо свою пошану людям, які загинули за Україну. Їхні імена навіки закарбуються в пам’яті черкащан, а їх портрети довічно зберігатимуться в Галереї Слави Черкас, серед найдостойніших громадян нашого міста, його патріотів…

33-річний Ілля Лазаренко з Черкас втратив у цій неоголошеній війні на східних рубежах країни рідного брата Павла. Він загинув минулого літа під час мінометного обстрілу поблизу села Зеленопілля, що в Луганській області. В АТО пішов добровольцем. Чоловік пригадує: загострення подій у державі змусили його за власним бажанням повернутися до України з Іспанії, де він проживав, і стати на захист рідної Батьківщини.

– Коли я їхав на впізнання до Запорізькою області, усю дорогу молив Бога, щоб це був не він… – пригадує Ілля Миколайович. – У нього залишилась донька.

Отримані нагороди передбачають виплату матеріальної допомоги рідним у розмірі 30 450 гривень.

Поділитись

Коментарі

Вгору