Не можна “впарювати” агресивних алабаїв, бо будуть ще трагедії, – черкаська зоозахисниця

08 травня 2015, 14:10

512205

Агресивних алабаїв, які покусали черкащанку, не можна продавати під виглядом диванного улюбленця. Про історію собаки обов'язково потрібно повідомляти потенційному покупцю, інакше нових трагедій не уникнути.

Про це в коментарі "Про все" повідомила черкаська волонтерка та зоозахисниця Олена Литвинова. 

- Собак, які відслужили в міліції чи прикордонних військах, теж прилаштовують і продають. А на їхньому рахунку також можуть бути затримання та укуси. Тут головне, щоб той, хто бере собі такого собаку, розумів, що має справу з дорослими тваринам з якоюсь історією, і був готовий до різних труднощів, наприклад, підвищеної агресії до сторонніх. Це однозначно собаки не для новачка, а для розуміючих та досвідчених рук, - зазначила Олена.

За її словами, чесним повинен бути і продавець тварин.

- Він повинен чітко сказати, що собака мала такий досвід, а не "впарювати" її першому зустрічному під виглядом диванного улюбленця. Інакше не уникнути нових трагедій. Навіть з притулку собаки прилаштовуються з коментарями від волонтерів: ось цей - добряк, а цей - хороший охоронець, той спокійно ставиться до інших тварин, а той терпіти не може маленьких дітей. І люди приймають правильне рішення, володіючи цією інформацією, - наголосила зоозахисниця.

Якщо людина все ж вирішила придбати таку собаку "з історією" і не знає, як правильно її виховувати та утримувати, то Олена радила б новим власникам звернутися до досвідчених дресирувальників.

- Потрібно, щоб грамотні спеціалісти протестували і знайшли "хворі" місця тврини та допомогли попрацювати над виправленням проблем. Можна звернутися на який-небудь породний форум, може, поспілкуватися з нормальними власниками або фахівцями з дресури саме цієї породи, - зауважила Олена Литвинова.

Нагадаємо, алабаїв, які пошматували черкащанку, продають в інтернеті по 1,5 тисячі.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору