У Черкасах презентували «Холодноярську прощу»

31 березня 2017, 13:51

29 березня у Черкаській облдержадміністрації презентували проект фестивалю «Холодноярська проща». Провести захід запланували 24-28 липня на Чигиринщині, повідомляє "ГромЧЕ" із посиланням на прес-службу ЧОДА.

Ще два роки тому в області започаткували нову традицію – військове паломництво. На цю справу всіх благословив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Тоді понад півсотні бійців упродовж вихідних набиралися духовних сил на Чигиринщині. Нині ж організатори планують зробити фестиваль масштабнішим.

– «Холодноярська проща» – справді унікальний проект, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Це духовно-психологічна реабілітація наших воїнів. Ще й в унікальному місці – Холодному Яру. Там панує дух свободи й боротьби. Сама земля надихає. Тому я дуже радий, що цей проект набуває масштабів і виходитиме на новий рівень. Зі свого боку обіцяємо його підтримувати, як це робили досі. Я також мав розмову з міністром культури України Євгеном Нищуком із цього приводу – щоби заручитися підтримкою і на державному рівні. Саме в таких масових патріотичних заходах нині є нагальна потреба.

На думку одного з ідейників проекту митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана, «Холодноярська проща» має об’єднати всю Україну і стати «лабораторією з перетворення душ українців».

Вгору