У Черкасах подякували фармацевтичним фірмам, які допомагали рятувати недоношених малюків

25 листопада 2015, 15:16

oborudovanie-dlya-nedonoshennyh-detej

У жовтні в родині Орловських із Черкас народилася трійня. Проте, дівчатка-близнята і хлопчик з'явилися на світ недоношеними, тому потребували негайної медичної допомоги, оскільки дихати самостійно не могли. Врятувати вдалося лише одну дитину. У Департаменті охорони здоров’я Черкаської ОДА висловлюють подяку дистриб'юторам медичних препаратів, які надали необхідні ліки безкоштовно.

Так, для підтримки функції дихання та «розкриття» легень дітям потрібні були сурфактанти. Чотири ампули цих ліків, вартістю біля 14-ти тисяч гривень за кожну, погодилися надати столичні дистриб’ютори.

- Ми щиро вдячні за допомогу і головне – оперативне реагування на наше звернення керівникам компаній ПрАТ «Медфарком-Центр», ТОВ «Міралек», промоції ТОВ «Амакса Україна», компаніям Еббот та ЕббВі Біофарма сьютікал з Гмбх, - повідомив директор Департаменту ОЗ Черкаської ОДА Михайло Лобас.  

Препарати, які вони надали, на момент народження дітей були наявні в недостатній кількості. Такі ліки закуповуються лише за кошти державного бюджету за відповідною програмою. Проте, цьогоріч рівень надходжень для області був недостатнім.

Начальник управління надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту охорони здоров’я Наталія Лакуста зазначає, що при виношуванні трійні часто трапляються передчасні пологи, оскільки для організму жінки це значне навантаження.

- У середньому щороку чотири відсотки дітей на Черкащині народжуються недоношеними, - додає вона. – Такими вважаються малюки, які народилися з 22-го по 37-й тиждень вагітності. Зрозуміло, що менше ускладнень та більше шансів вижити тоді, коли дитина народжується, скажімо, на 34-му тижні, ніж на 28-му. У кожному окремому випадку медики роблять усе можливе для порятунку новонароджених.

Довідково

Станом на вересень в області живими народилися 8712 дітей, 4,5% із них - недоношені.

Загальна кількість пологів на Черкащині коливається в межах 12-ти тис на рік. У 2015-му вона зменшилася порівняно з попереднім роком на 600 пологів.

Рання неонатальна смертність (з 1 по 7 день життя) у 2014 році склала 3,9 на 1000 народжених живими, за 9 місяців поточного року – 3,3.

Ці показники відповідають середнім по Україні.

За інформацією департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА

Поділитись

Коментарі

Вгору