У Черкасах планують побудувати сміттєпереробний завод

09 жовтня 2014, 12:47

5459fdebc623d8908312fbf56cc3b92a_L

Черкаська влада розпочала перемовини стосовно будівництва на території області сміттєпереробного заводу. З цією метою голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко провів зустріч із виконавчим директором міжнародної компанії OAK Utility Solutions and Development, яка має центральний офіс у Бахрейні, Гаретом Робертом Брауном.

– Нині на території області є понад 400 полігонів для сміття, – зауважив під час зустрічі Юрій Олегович. – Власне, у всьому світі є безліч прикладів, коли його переробляють на газ та електроенергію й таким чином використовується для потреб муніципалітету. Для нас це надзвичайно актуально, тому ми раді нашій з вами зустрічі, тим більше, що ваша компанія має величезний досвід у цій галузі.

Такий завод, каже інвестор, у разі введення в експлуатацію зможе переробляти 450-500 тонн сміття на добу (частину з якого, зокрема, скло, використовуватимуть повторно). Уже з нього далі виготовлятиме синтетичний газ для різноманітних генераторів та золу. Переконують: це буде стовідсоткова переробка з нульовим викидом на звалище. Тож у разі, коли обидві сторони дійдуть домовленостей, сміттєпереробний завод збудують упродовж 12-18 місяців. У його будівництво планують вкласти біля 80 мільйонів доларів інвестицій.

– Загалом є кілька ключових моментів щодо нашої технології, яка між іншим апробована в багатьох європейських країнах та в США, – сказав Роберт Браун. – Це чиста технологія, вона вже довела свою продуктивність у різних країнах. У першу чергу для нас важливо, аби наша технологія й наші заводи відповідали екологічним вимогам і не завдавали шкоди навколишньому середовищу.

Поки місцем для його зведення розглядають три міста – Черкаси, Умань та Смілу, утім, не виключають й інші. Усе, чого інвестори очікують від влади, – це зобов'язання постачати сміття в задекларованому обсязі та дозвіл на його переробку. Закріпити свої наміри в майбутньому хочуть підписанням відповідного договору.

Міський голова Черкас Сергій Одарич, який взяв участь у зустрічі, висловив побоювання стосовно того, чи буде робота майбутнього заводу рентабельною. На це Роберт Браун заявив, що компанія зацікавлена у тому, аби стати частиною українського ринку, а ризики для себе оцінюють як мінімальні.

Це не остання зустріч цієї компанії-інвестора та черкаської влади. Очільник області запропонував, аби більш предметно відпрацювати різноманітні питання, які виникають у обох сторін, створити спеціальну групу з числа фахівців облдержадміністрації, міської ради Черкас та безпосередньо представників цієї компанії.

Поділитись

Коментарі

Вгору