У Черкасах пільговики опинилися під загрозою позбавлення безкоштовного проїзду

28 березня 2016, 22:57
Фото Facebook / Garry Efimov

Фото Facebook / Garry Efimov

Черкаські перевізники не отримали цьогоріч жодної компенсації за пільгові перевезення. 16 категорій пільговиків вони возять поки що за свій рахунок, хоча, як скаржаться підприємці, коштів у них не вистачає. Вони готові ще трохи почекати, але вже у квітні будуть "ставити питання руба", інформує vikka.ua.

Востаннє черкаські перевізники, які обслуговують автобусні маршрути у Черкасах, отримували компенсацію за проїзд пільговиків у жовтні-листопаді минулого року. З того часу жодної копійки не перерахували.

– Я не знаю, на скільки нас вистачить. Я щойно отримала рахунок за шини. Так-от, одна шина для автобуса коштує 3 тисячі гривень, а їх потрібно шість. Самі розумієте, що витрати збільшилися, а компенсації не було, – розповіла голова правління АТП-17127 Олена Куниця.

За її словами, у порівнянні з цим роком змінилася законодавча база. Якщо раніше кошти субвенції надходили у міський бюджет, а потім розподілялися за рішенням міської ради, то цьогоріч ні в міському бюджеті, ні в державному не передбачили коштів за пільгові проїзди. Невдовзі у Верховній Раді мають бути проголосовані зміни. Після цього сума коштів у понад 1 мільярд гривень розподілять по областях.
Тому наразі черкаські перевізники працюють без жодної копійки компенсацій.
Більше того, міська рада цьогоріч передбачила лише 5 мільйонів гривень на компенсацію пільгових перевезень для тролейбусного парку. Коштів має вистачити лише до кінця березня. Надалі знову доведеться шукати грошей у міській скарбниці.

За словами головного спеціаліста управління транспорту міськвиконкому Віталія Москаленка, потреба автобусних перевізників на рік складає близько 20 мільйонів гривень. Таких коштів у бюджеті немає. Тому чиновники сподіваються на допомогу держави.

– Ми вже кілька разів збирали перевізників, пояснювали ситуацію, зверталися до уряду, – розповів Віталій Москаленко.

Коментарі

Вгору