У Черкасах обговорювали, як змінити життя у місті на краще власними силами

11 липня 2014, 13:04

З минулої осені ЧОО КВУ розпочав впроваджувати проект «Міські проекти» за підтримки Творчого Центру ТЦК. Через події у країні діяльність за проектом кілька разів відкладалась і, в квітні 2014 ми, нарешті, змогли зібрати активістів Черкас для навчання у Майстерні громадської активності. Завдяки двом дводенним тренінгам активісти дізнались про принципи адвокації та лобіювання, а також оволоділи знаннями про особливості місцевого фандрезингу.

Про це повідомляє прес-служба ЧОО КВУ.

Фінальна конференція підсумувала проект і зібрала до обговорення небайдужих городян – активістів, представників НУО та депутатського корпусу Черкаської міської ради. Загалом, було презентовано 3 невеликі ініціативи, які вже відбулись у Черкасах силами громади: акція збору батарейок – «Здай батарейку – врятуй їжачка», яка передбачала пропагування екологічного відношення до навколишнього середовища та дала фактичну можливість жителям міста здати батарейки для правильної утилізації. Другим прикладом активності громади стала побудова дитячого майданчика в одному з районів міста силами батьків. І, нарешті, третя ініціатива – це ініціатива місцевої відомої художниці Тетяни Черевань, яка розфарбувала непримітну і похмуру стіну у дворі біля дитячої пісочниці прекрасною картиною. Робота забрала 8 годин її часу, та результат був неперевершеним.

Другим блоком стало обговорення більш глобальних проблем міста, які не вирішить сама лише громада без допомоги місцевої влади. Так, гостро постає питання перевантаженого сміттєзвалища та необхідності будувати сміттєпереробний завод для системного вирішення проблеми; відновлення принаймні однієї зі спортивних баз, для збільшення можливості займатись ігровими видами спорту дітям (наразі попит перевищує пропозицію у цьому питанні); а також створення палати (для початку) паліативної допомоги дітям до 18 років, адже за законом хоспісна і паліативна допомога у клінічних умовах можлива лише після 18.

Остання озвучена проблема привернула особливу увагу – адже тема складна і «не популярна». Багато хто з присутніх почув про це вперше.

Громадськість заручилась підтримкою представників депутатського корпусу Черкаської міської ради у вирішенні озвучених питань і сформувала попередній план дій.

Крім того, під час конференції було презентовано буклет та посібник для активістів, які хочуть змінювати наше місто на краще: «Міські проекти: якщо ти хочеш змінити місто».

Більш детальну інформацію про невеликі ініціативи можна побачити у ФБ групі проекту «Міські проекти. Черкаси», а ролик соціальної реклами за наступним посиланням: https://provce.ck.ua/

Долучайтесь, та робіть наше місто кращим разом з нами!

Планируете строительство нового проекта? Широкий выбор строительных материалов с доставкой на http://abu.kiev.ua/sipuchie-materiali/but.html. С нами Вы экономите время и деньги. Гарантия качества - Вам обеспечена!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору