У Черкасах на швидкість складали кубик Рубіка (фоторепортаж)

03 квітня 2018, 17:08

30 березня черкаську гімназію №9 з самого рання заполонили діти різного віку. Від звичайних гімназистів вони відрізнялися тим, що в руках кожного з їх можна було побачити кубик Рубіка різної форми та, почасти, і не один. Все тому, що тут проходив перший у Черкасах чемпіонат зі спідкубингу — Chak Champ Open.

В очікуванні змагань юні учасники продовжували тренуватися, демонструючи присутнім тут гостям та суперникам те, як вправно вони вміють поводитися з кубиками, викликаючи подив в присутніх дорослих.

Хтось взяв участь в таких змаганнях вперше, а дехто з учасників вже має досвід в збиранні кубиків Рубіка на швидкість.

— Ми вже вдруге беремо участь в змаганнях. Перший раз ми їздили на змагання зі спідкубінгу, який проводила міжнародна асоціація спідкубінгу, у Дніпрі, — розповідає мама учасника Даніїла Заруби Тетяна.

Не менше за учасників хвилюються і організатори. Для них це перший досвід проведення такого роду змагань.

— Ідея проведення змагань належить нашим креативним дітям. Вікова категорія учасників від 7 до 37 років. Якщо сьогоднішні змагання пройдуть успішно, то це стане родзинкою нашої гімназії. Ми не знаємо як проводяться такі змагання, тому правила самі придумували та розробляли, — зазначає директор гімназії №9 Ірина Топчій

Змагання проводили у кількох категоріях і в кілька етапів. А розпочалися вони зі збирання на швидкість кубиків 2*2. Дехто з учасників не впорався з хвилюванням і не зміг зібрати кубика, або не зафіксував час. Але вже на другій спробі всі заспокоїлися і показали інший результат.

Так учень школи №6 Даніл Плеханов на другій спробі зібрав кубик лише за 2 секунди, чим встановив своєрідний рекорд чемпіонату.

Багато хто з учасників брав участь в змаганнях одразу в кількох номінаціях. Так Олександр Лазоренко, якому не вдалося показати найкращий результат на відбірковому етапі категорії 2*2, в іншій номінації вже на першій спробі виявився в лідерах категорії. І закріпив результат в другій спробі.

До півфіналу чемпіонату пройшло 7 учасників в категорії 2*2 та 15 в категорії 3*3. Організатори ускладнили їм завдання — тут вже довелося збирати по два кубики одночасно, а в категорії 3*3 ще й ввели обмеження в 50 секунд для другої спроби.

У  фіналі завдання ще більше ускладнили — фіналістам потрібно було зібрати вже три кубики за одну спробу.

Окрім того організатори тримали інтригу і, на відміну від попередніх етапів, не показували час учасників.

І ось нарешті стали відомі результати змагань.

Друге місце в категорії 2*2 зайняв Олексій Стукало, а третє  — учень 4-ї гімназії м. Золотноша Даніїл Заруба.

— Мені дуже сподобалося змагання. Хвилюватися почав вже коли збирав у фіналі, — поділився враженнями Даніїл. -  Збиранням кубика Рубіка займаюся півроку. Особливих секретів не маю — варто збирати не швидко, але уважно. Початківцям пораджу тренуватися щодня та доводити формули до автоматизму.

В номінації 3*3 друге місце зайняв Юрій Кузнецов, а третє — Олександр Лазоренко, який в відбірковому турі та півфіналі показував один з найкращих результатів. Але все ж у фіналі вже не впорався з хвилюванням.

А переможцем у обох номінаціях став учень школи №6 Даніл Плеханов, який склав три кубики 2*2 за 19 секунд, а 3*3 — за 54 секунди.

— Я навіть не очікував, що пройду до фіналу. Отримав багато гарних емоцій, попри те, що день здавався дуже довгим — здавалося що це не один день, а цілий тиждень,  — розповів Даніл Плеханов.

Збиранням кубика Рубіка переможець займається вже четвертий рік. Також має досвід участі в міжнародних змаганнях по кубику Рубіка.

- Професіоналом себе не вважаю, адже є люди, які складають кубик за 6-7 секунд. Минулого року брав участь в міжнародних змаганнях у Львові. Там я навіть не пройшов до фіналу, — розповів Даніл.

Окрім захопленням кубиком переможець ще займається восьмий рік скрипкою, четвертий рік бере участь в музичних конкурсах та займає призові місця. Поділився він і власними секретами перемоги.

— Найскладніше було зібратися з думками, щоб не помилитися у формулі. Початківцям раджу не захоплюватися зібранням колекцій, а більше загострювати увагу на формулах та на швидкості роботи з кубиком та сподіватися на Бога,  — порадив Даніл.

Поки тривали змагання на швидкість, свої колекції незвичних кубиків Рубіка презентували учасники змагань в категорії “оригінальний кубик”. Серед багатьох учасників глядачі обрали Олексія Стукала, який зайняв перше місце за кількістю уподобань значно випередивши інших претендентів, та Андрія Гаркушу, який зайняв друге місце. Переможці отримали солодощі та флаєри до дитячого розважального центру.

Тим часом у департаменті освіти сподіваються, що такі заходи будуть проводитися в місті й надалі і готові сприяти в цьому.

— Ми захоочуємо нестандартні підходи до навчання і розвитку молоді. Нам приємно, що вже перший захід зібрав таку кількість учасників. Сподіваємося, що такі змагання стануть традиційними та будуть охоплювати більш широкі верстви населення та сприятимуть розвитку нашого суспільства, — зауважив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов.

 

 

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору