У Черкасах мешканців будинку та СУБ розсварив смітник

07 грудня 2017, 20:47

Просили облагородити смітники, а отримали їх прямо під під’їздом. Мешканці будинку по вул. Припортова, 42, що в Черкасах, скаржаться, що сміттєві баки, якими користуватися буде не тільки їхній під’їзд, а ще 2 під’їзди 40-го будинку та 8 під’їздів 46-го, поставили впритул саме до їхнього. Тож тепер вони переживають, що все сміття зноситимуть під їхній будинок, і вони влітку не зможуть навіть вікна відкрити, бо стоятиме сморід, пише "Вичерпно".

За словами Ольги Захарової, старшої по будинку, вони звернулися до СУБ «Соснівка», щоб їм облагородили територію смітників, але не пересували їх.

- Ми хотіли закрити смітники, не прибирати їх з того місця. Але один мешканець, який живе на 7-му поверсі, він був проти, йому ніби як вигляд заважав. Тому він узгодив із Моторним (Роман Моторний — начальник СУБ «Соснівка», ред.), щоб їх поставили просто під будинок. Тепер вони просто під під вікнами мешканців першого поверху. Тобто перший, другий і третій поверхи просто не зможуть відкривати вікна, — розповіла пані Ольга.

Вона відзначає, що у них однопід’їздна багатоповерхівка, натомість біля будинку 46 є великий майданчик, де і можна було встановити баки. Однак на їхні зауваження не відреагували.

Ще один мешканець Припортової, 42, пан Микола, розповів, що в їхньому будинку 67 квартир, більша половина з них підписалися, щоб не переносити смітники впритул до під’їзду. Також він апелює, що згідно наказу МОЗ від смітника до стін будинку має бути не менше 20 метрів.

- Зараз там один смітник «Великої кишені» і такий безлад, а хочуть туди поставити 6 штук. Влітку там будуть мухи, а поряд відбувається прийом товару — хліб, булочки, — скаржиться чоловік.

Натомість голова СУБ «Соснівка» Роман Моторний відзначає, що зараз уже таких санітарних норм немає.

- Весь будинок був «за». У мене є такий самий лист з підписами, що вони хочуть встановлення смітників. Не хочуть туди кидати, нехай не кидають. Але руйнувати я нічого не буду, — відзначив Роман Васильович, зауваживши що ситуацією насправді не задоволені лише декілька мешканців.

Він відзначає, що раніше сміття розліталося по всьому подвір’ю, а вони зробили фундамент, загородили смітники, встановили накриття.

- Перед цим там стояв сміттєвий бак з «Великої кишені», то їм пахло. А тепер туди додасться ще три сміттєві баки, то їм смердить. Зробив непродуваємий, все красіво… До цього у них стояло три по центру двора, і один біля них з «Великої кишені», — розповів Роман Моторний.

Вгору