У Черкасах автор пам’ятника чорнобильцям та воїнам-інтернаціоналістам відсвяткував свій ювілей

30 липня 2015, 17:50

События2

Навіть не знаючи особисто художника, поета, прозаїка Івана Лавріненка, черкащани добре знають його творчість. Пам’ятник чорнобильцям у Соборному парку, воїнам-інтернаціоналістам — у центрі міста та величезна шабля-пам’ятник Богдану Хмельницькому в Ірклієві — його роботи прикрашають вулиці наших міст, також їх можна побачити у парках Черкас та навіть, у вигляді меморіальних знаків, на могилах відомих діячів (зокрема — на могилі народного художника України Данила Нарбута), пише Акцент.

Улюблений матеріал художника — метал, він вміє зробити його не тільки слухняним та гнучким, а й особливо теплим. І хоча з цього матеріалу Іван Лавріненко може зробити все, що завгодно, особливе місце в його творчості належить малій круглій пластиці, в якій він демонструє свою неповторність, йде на експеримент та вражає глядача формально-пластичними знахідками.

На виставку, що святково відкрилася в обласному художньому музеї, привітати художника з 70-річчям прийшли численні поціновувачі його творчості. Ювіляр приймав привітання та читав вірші. А колеги з національної спілки художників нагадали йому та всім присутнім текст заяви Івана Лавріненка, яку він писав 20 років тому, вступаючи до спілки, й бажали йому залишатися таким і тепер — принциповим, активним, сповненим творчої енергії та безмежних задумів.

Велике творче життя промайнуло перед глядачами виставки: художник народився в с. Пастирське Смілянського району, закінчив Львівське художнє училище прикладного мистецтва ім. І. Труша, працював ковалем, художником на Черкаській сувенірній фабриці та в Черкаському НДІТЕХІМі. Зараз працює в галузі монументального, декоративно-прикладного мистецтва та графіці і являється учасником багатьох обласних, всеукраїнських, всесоюзних виставок та благодійних аукціонів.

Коментарі

Вгору