У 200 населених пунктах області немає аптек

16 квітня 2024, 10:24

З початку року ЧОКП “Фармація” запустило проєкт мобільного аптечного пункту. Це “аптека на колесах”, яка у призначені дати приїжджає в села, де нема аптек і забезпечує населення ліками.

Так, в лютому здійснено перший виїзд, а вже з березня розпочав свою роботу мобільний аптечний пункт №2 на Уманському напрямку. І на разі розроблено й погоджено з керівниками ОТГ 42 маршрути, якими покрито понад 200 сіл та селищ, де нема аптечних закладів.

В цих мобільних аптечних пунктах можна придбати як безрецептурні, так і рецептурні ліки за паперовими й електронними рецептами. Також там відпускають лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки»: для лікування серцево-судинних хвороб, для профілактики інсультів та інфарктів; проти нецукрового та цукрового діабету; для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, епілепсії тощо; інсуліни та  медичні вироби. 

Актуальний графік роботи пункту можна дізнатися у свого сімейного лікаря, органів місцевої влади, з керівниками яких погоджено маршрути, та з соцмереж.

Окрім цього, у “Фармації” зазначають, що на сьогодні в області здійснюється моніторинг кількості сільських населених пунктів у територіальних громадах, в яких відсутні аптеки та аптечні пункти.

За інформацією пресслужби Черкаської облради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору