На Черкащині допомогу при гострому інфаркті міокарда можна отримати у чотирьох лікарнях

16 квітня 2024, 09:45

У Черкаській області безоплатну допомогу при гострому інфаркті міокарда можна отримати у 4-х медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України. Це - Черкаський обласний кардіологічний центр, Уманська центральна районна лікарня, Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги та Черкаська обласна лікарня. 

«Від початку 2024 року 304 жителі Черкаської області, в яких діагностували інфаркт міокарда, отримали допомогу  в межах Програми медичних гарантій. Для пацієнтів ці послуги є безоплатними, медзакладам за них сплачує Національна служба здоров’я України, - говорить голова НСЗУ Наталія ГУСАК. – Дуже важливо, щоби людину з підозрою на інфаркт бригада екстреної медичної допомоги доставляла саме в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ. Бо в таких лікарнях є все необхідне для надання повного обсягу якісної медичної допомоги: тут екстрено проводять потрібні лабораторні та інструментальні обстеження, серед яких - ангіографічне дослідження коронарних судин».  

Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку:

  • 25 261 грн - за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;
  • 43 573 грн - із проведенням стентування. 

Безкоштовними є послуги:

  • безперервний моніторинг стану пацієнта; л
  • лабораторні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: клінічний та біохімічний аналізи крові, група крові і резус-фактор, коагуляційний гемостаз, глюкоза, кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда тощо);
  • інструментальні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: ангіографія судин, ЕКГ, ЕХО-КГ, рентген тощо);
  • відновлення максимально можливого кровотоку; 
  • своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування; 
  • забезпечення компонентами та препаратами крові;
  • забезпечення ліками, що входять до Нацпереліку, та тими, що закуповуються централізовано МОЗ або в рамках інших програм; 
  • реабілітація.

Лікування інфаркту є безоплатним для пацієнта як у разі доставлення бригадою швидкої допомоги, так і в разі самозвернення.

Знайти медичний заклад, законтрактований з Національною службою здоров’я України на надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Черкаська) та групу послуг («Медична допомога при гострому інфаркті міокарда») або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

За інформацією пресслужби НСЗУ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Черкащині 9 лікарень надають безоплатну медичну допомогу при пологах

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору