Це аморально і неприпустимо, – пайовий скандал на Черкащині докотився до посла Бельгії

10 квітня 2016, 23:10

788898989

На Золотоніщині – конфлікт через паї. Директори СВК “Струмок” і ТОВ “Золотоніський бекон” заявляють, що підприємство “Гранекс-Черкаси” нечесним шляхом “переманює” людей, які здають їм в оренду свої земельні ділянки.

Про це інформує "Інфоміст".

 

Керівником останнього є бельгієць Ван Гоі Том Марія Хендрік. Зі скаргою на дії конкурента очільники двох підприємств звернулися в редакцію нашого видання та навіть до посла Бельгії. За словами керівника “Струмка” Сергія Барвета, “обробітком” людей займається житель села Кропивна Василь Оброфат. Колишній учитель в ролі “агітатора” підприємства “Гранекс-Черкаси” домовляється з селянами про перехід на їхній бік.

Термін дії договорів оренди селян із “Струмком” і “Золотоніським беконом” збігають через два роки – у кінці 2017 року.

– Та вже зараз ця людина розвозить селянам прямо по домівках грошові премії у різних розмірах, а також сільгосппродукцію. Після таких “піддобрювань” з людьми укладається так званий договір про співпрацю, що вони зобов’язуються після закінчення терміну дії нашого договору укласти його з “Гранексом”. Також людям обіцяють компенсувати за роки, коли вони не співпрацювали, різницю в орендній платі, – розповідає Сергій Барвет. – Люди кажуть, що позаочі представник "Гранексу" обливає нас брудом, але в лице мені Василь Оброфат жодних претензій не висловлював.

Базове господарство “Гранексу” – в Деньгах. Та підприємство подібними методами “обробляє” і жителів Чапаєвки. Цікаво, що в інших господарствах “Гранекс” виплачує людям орендну ставку на рівні з рештою в районі.

– У СВК “Струмок” сьогодні орендна ставка – 7 %. Вони обіцяють нашим орендарям 9 і 10 %. Однак в інших їхніх господарства ставка приблизно на рівні з нашою… – констатує Барвет.

За рік “агітаторства” “Гранексу” вдалося переманити вже майже половину селян, чиї паї обслуговували “Струмок” і “Золотоніський бекон”. Здебільшого – людей пенсійного віку.

– Ми також контактуємо із селянами. Вони говорять, що проти нас нічого не мають, але після того, як їм завозять гроші, картоплю чи зерно вже відчувають зобов’язання перед "Гранексом", – говорить Сергій Барвет.

Цікаво, що коріння “Гранексу” – закордонне. Керівником підприємства є бельгієць Ван Гоі Том Марія Хендрік. Розмови з ним, констатують у підприємстві “Струмок”, результату не дали.

van

Сергій Барвет сподівається, що люди все ж "не поведуться" на невідоме підприємство, а продовжать співпрацю зі «Струмком», яка триває вже кілька років. Також він наголошує, що підприємство завжди відповідально ставилось до селян.

– Згідно з законодавством, у нас передбачене першочергове право продовження договорів. Тим більше, що  ми сумлінно виплачуємо орендну плату. А якщо є в когось проблеми в сім’ї чи просто фінансові, то ми йдемо на поступки і часом навіть на рік чи навіть три наперед виплачуємо орендну плату, щоб людині вирішити якісь питання, – говорить Сергій Барвет.

Також додає, що до Дня працівника сільського господарства людям дають безкоштовні продукти, а на День села – проводять розіграші побутової техніки, а також побутових речей.

– Десь дорогу залатаємо, щоб людям було як проїхати. Он нещодавно відремонтували дах у будинку культури, – каже Сергій Барвет.

У самому ТОВ “Гранекс-Черкаси” факт роботи в Золотоніському районі не заперечують. Директор підприємства Ван Гоі Том Марія Хендрік підтверджує, що Оброфат справді є їхнім представником.

– Я сподіваюсь, що ми все це можемо якось нормально вирішувати. Підкуп – це таке важке слово, ми просто робимо компенсації людям, є програма, щоб люди, які хочуть працювати з нами, нічого не втратили. Мені дуже не подобається той стан, що є зараз. Я не хочу відмазуватись, я розумію, що відбувається у Кропивні. Є якась ініціативна ображена група, в якій, зокрема, є Сергій Барвет. Я сподіваюсь на хороше вирішення зі “Струмком”. Я не хочу з кимось сваритись. Це треба якось урегулювати… Я розумію чудово їхню точку зору, але вони повинні мати довіру, що нічого не втратять. Це я їм гарантую, але вони, вочевидь, бояться. Ще два роки. Це все ще віртуально, повітря… Це все у процесі, – сказав у телефонній розмові ламаною російською директор ТОВ “Гранекс-Черкаси”.

Та місцеві підприємства у таку чесність іноземного інвестора не вірять і просять звернути увагу на його роботу посла Бельгії в Україні Люка Якобса. Відповідного листа йому вже надіслали.

posl posl2

 

Коментарі

Демід сказав:

Феодали не хотять кріпаків відпускати (принаймні вони себе такими ввіжають.). Не пайовики, а феодали проти. Покі ще не чув, щоб від Гранекса так тікали, як від ціх.

Демід сказав:

Да і до речі, Гранекс побудував вже три церкви у трех населенних пунктах, за соцугодою фінансує стільки всього, що цім феодалам і не снілося ( що їм не дуже подобається)

Serzh сказав:

А ти сам хто такий..? Хоч і двадцять церков, а про людей простих ні слова! ГАНЬБА ЛИЗУНАМ !!!

Вгору