Ткаченко подякував депутатам за 2,6 мільйони гривень для цивільного захисту

25 липня 2014, 08:40

Через загострення суспільно-політичної ситуації у південно-східних регіонах України під час позачергової сесії депутати черкаської облради ухвалили нову комплексну програму функціонування та розвитку системи цивільного захисту області. Програма розрахована на два роки і буде спрямована на створення регіонального матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час. За таке рішення проголосувало 66 обранців. На цю програму депутати виділили 2,6 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Як розповів заступник директора департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Олександр Коломієць, востаннє у області подібна програма діяла впродовж 2003-2011 років.

– Ця програма передбачає створення матеріально-технічних ресурсів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі воєнного характеру. Вона доповнена питаннями обороноздатності й охорони області, створення роти охорони в містах та районах, а також забезпечення лікарськими засобами. Запаси останнього будуть сформовані в онкологічному диспансері, обласних дорослій та дитячій лікарнях, кардіологічному центрі та станції переливання крові.

За його словами, відповідно до ухваленої програми на Черкащині мають оновити систему оповіщення про небезпеку. Адже 20 років регіональна система оповіщення не модернізувалася, обладнання, яке перебуває на балансі департаменту, 60-80-х років, це аналогова апаратура, яка натепер не стикується з сучасними цифровими технологіями. Тож у нинішніх умовах є потреба розпочати процес заміни цієї апаратури.

Під час цієї ж сесії депутати проголосували за те, щоб виділити на виконання нової програми 2,6 мільйони гривень. За словами начальника департаменту фінансів ОДА Наталії Кравченко, з цих коштів 1,4 мільйони спрямують обласному військкомату для матеріально-технічного забезпечення майбутньої роти охорони, 935 тисяч – для створення регіонального матеріально-технічного резерву (зокрема, 700 тисяч передбачено на купівлю ліків та виробів медичного призначення, а 235 тисяч – на матеріально-технічний резерв пального, придбання електростанції та тепловентиляторів), ще 255 тисяч передбачили на забезпечення функціонування обласної системи оповіщення про виникнення надзвичайних ситуацій.

Водночас, ще 600 тисяч гривень депутати спрямували обласному управлінню внутрішніх справ та одній із військових частин. Їх витратять на купівлю двох тепловізорів, двох приладів нічного бачення, кевларових шоломів та бронежилетів.

За такі прийняття таких рішеннь депутатам подякував голова ОДА Юрій Ткаченко.

– Насправді бюджетних коштів не вистачає й доводиться шукати додаткові резерви, більшість речей робимо силами небайдужих черкащан та підприємств, – зазначив очільник області. – Я щиро вдячний за те, що ви підтримали зміни до бюджету й виділили ці кошти, адже це дасть можливість зміцнити матеріальну базу, захистити наших бійців, які нині несуть службу в зоні АТО, відповідно вони впевненіше себе почуватимуть, а їхній бойовий дух буде міцніший.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору