Територія співпраці: Черкащина робить нові кроки задля інвестиційної привабливості

23 вересня 2016, 15:38
14455816_1154819787910944_1717297995_o

Фото: Ігор Єфімов

Другий Міжнародний інвестиційний форум-2016 зібрав на Черкащині бізнесменів і владців, аби спільно визначити перспективи та шляхи розвитку її інвестиційного потенціалу.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко ще на початку форуму відзначив, що на Черкащині влада з бізнесом – партнери.

- Ми всі розуміємо великий потенціал нашої області. Але на практиці використовуємо його ще не зовсім ефективно. Ми знаємо, що без інвестицій нам ніколи не вдасться стати конкурентоспроможним регіоном. Тож вже зараз, завдяки процесам децентралізації, між регіонами відчувається конкуренція. І тепер, хто перший сформує необхідні передумови для розвитку, хто створить якісні інвестиційні продукти, той і буде набагато кроків попереду, - зазначив під час вступного слова Юрій Ткаченко.

14438810_1154819477910975_209837237_o

Фото: Ігор Єфімов

Особливі гості на форумі - потенційні інвестори. І поки одні з них лише приглядалися до можливостей нашої області, інші ділилися власним досвідом розвитку підприємництва на Черкащині. Зокрема, президент холдингу «Сатурн» Олександр Громико розповів присутнім про зведення у Черкасах потужного заводу, на якому виготовлятимуть холодильники. За його словами, саме в нашій області його компанія відчуває значну підтримку.

- Ми бачимо підтримку голови ОДА. Він особисто виїздив й показував нам вільні майданчики, на яких можна було б звести завод. Юрій Ткаченко розуміє, що залучення інвестицій в область – на сьогодні це найважливіше, - зауважив пан Олександр. – Тому ми дуже зацікавлені в тому, щоб створити завод саме на Черкащині, адже почуваємося тут, наче у тепличних умовах. Сподіваюся, що наша співпраця з областю стане гарним прикладом і для інших компаній та інвесторів.

До речі, новий завод забезпечить роботою півтисячі черкащан. Першу його чергу планують запустити вже у березні 2017 року, а до осені виробництво працюватиме вже на повну силу.

- У Черкасах нам створили такі привабливі умови, що тут наша собівартість навіть нижча, ніж у аналогічного заводу в Китаї, - зауважує Олександр Громико.

14439000_1154820034577586_2118190719_o

Фото: Ігор Єфімов

Серед учасників черкаського форуму – і один із найнепублічніших бізнесменів світу. Голова ради директорів компанії FreezOil Роланд Піпер із Нідерландів вивчає можливість будівництва на Черкащині заводу з виробництва біоетанолу.

- Ми розглядаємо Черкаську область як пріоритетну, – зауважує інвестор. – Передовсім нас привабили обсяги виробництва кукурудзи тут. Адже вона потрібна для виготовлення біоетанолу. Ваша область посідає перші місця, але майже вся сировина йде на експорт. Зі своїми пропозиціями ми відразу звернулися до керівника області. І реакція була дуже адекватною. Підтримка влади справді є. Це важливо для бізнесу. Тому зараз опрацьовуємо всі нюанси.

14446374_1154819961244260_1038315862_o

Фото: Ігор Єфімов

На дієвості цьогорічного форуму наголошує президент Української Бізнес Асоціації Володимир Чеповий. Він говорить, що, будучи з командою у багатьох регіонах країни, лише на Черкащині побачив справжню і дієву співпрацю влади та бізнесу.

– Ми тоді запитали голову ОДА: якщо ви серйозно, не для картинки, бачите співпрацю з бізнесом щодо залучення інвестицій, то ми – ваші партнери в цьому, – пригадує Чеповий. – І ми побачили, що команда Юрія Ткаченка справді відкрита до співпраці та реальних дій. На торішньому форумі, який ми організовували спільно, було розпочато комунікацію з інвесторами. Вони вказали, які кроки ще слід зробити для покращення інвестиційного клімату в області. Відтоді ми з командою голови ОДА, черкаськими бізнесменами та експертами напрацьовували ці механізми, враховуючи кращий світовий досвід. На цьогорічному форумі вже їх презентуємо. Одним із таких механізмів є Агенція регіонального розвитку Черкаської області. Це – зовсім нова конструкція, не подібна на інші. Це – об'єднання влади, бізнесу, науки та громадських організацій. І ми точно знаємо, навіщо ми об’єднуємо зусилля: задля розвитку Черкащини!

Він  підкреслив, що Черкащина має значний потенціал. А тому, переконаний пан Володимир, під час форуму в наступному році наша область вже покаже значні інвестиційні результати. Його слова підтвердив і Юрій Ткаченко, наголосивши, що для цього у нашої області є чимало можливостей. Зокрема вже зараз триває робота над створення в області агроіндустріальних парків. Концепцію презентували на форумі.

-  Щороку ми маємо більше 3,5 млн тонн зернових, – зауважує голова Черкаської ОДА. – Понад половину зернових експортуємо непереробленими – як сировину. Ми збільшуємо виробництв овочів, плодів і ягід, але не маємо достатніх потужностей для зберігання і перероблення. Саме тому спільно з Асоціацією індустріальних парків України розробляємо концепцію агроіндустріальних парків. Ми впевнені, що створення індустріальних парків – це той шлях, який буде нашої сильною стороною в боротьбі за інвестора. І ми маємо надію, що ті ініціативи, які зараз є у Верховній Раді України стосовно преференцій для індустріальних парків, будуть проголосовані. Цього чекає і місцева влада, і бізнес.

14455800_1154819611244295_1711361777_o

Фото: Ігор Єфімов

Користь від проведення таких форумів відзначили самі бізнесмени. Так, директор Лебединського насіннєвого заводу Анатолій Ткаченко зауважив, що нинішній форум - це можливість почути важливі експертні думки від провідних фахівців.

- Тут є можливість познайомитися з інвесторами, які готові вкладати кошти в економіку області. Також форум насичений інформаційно, тобто підприємці можуть знайти для себе чимало необхідної і корисної інформації, наприклад, в кого можна проконсультуватися під час реалізації певних проектів, - поділився враженнями Анатолій Ткаченко.

14466455_1154819524577637_2119948280_o

Фото: Ігор Єфімов

Другий Міжнародний інвестиційний форум тривав на Черкащини весь день. Окрім представлення Агенції регіонального розвитку та концепції агроіндустріальних парків, учасники зібрання обговорили питання джерел фінансування проектів регіонального розвитку. Вони також мали змогу налагодити необхідні контакти й отримати корисні консультації під час неформального спілкування.

Поділитись

Коментарі

Вгору