Сина черкащанки не зарахували до дитсадка (відео)

23 травня 2019, 13:33

Сина черкащанки не зарахували до дитсадка (відео)

Сина черкащанки Ярослави Лях не зарахували до дитсадка, хоча родина зареєструвалася до електронної черги півтора року тому, інформує "UA: Черкаси".

Зі слів жінки, спочатку вони були 27-омими, а потім стали 89-ими. Директорка закладу говорить: черговість автоматично сформувала електронна система відповідно до вимог.

Коли сину Ярослави Лях виповнилося три місяці, жінка стала в електронну чергу в 70-й дитсадок Черкас. Каже, проживають неподалік, тому обрали саме його.  «Нам рекомендували – ставайте. Ще тільки отримаєте свідоцтво про народження, відразу реєструйте».

Зі слів Ярослави, у списку вони були двадцять сьомими. За декілька днів після реєстрації, чоловік пішов до садочка, аби підтвердити інформацію надану в заяві. «Ми були 27. Коли вже чоловік прийшов, то чоловік говорить: ми 62-угі в садочку. Та, яка була наша черга на таку нас і поставили. Уже навесні ми виявилися 89-ті. Збори, коли вже збирали батьків, розділяли по групах, нас не покликали. Нам не було ніякого повідомлення», - розповідає черкащанка.

Про батьківські збори жінка дізналася від знайомої. У день їхнього проведення прийшла до дитсадка.
«Нас не було в списках. Підійшла, думала, нас пропустили. Бувають усякі недопрацювання. І вона підтвердила, що ми дійсно 89-ті, але, на жаль, нам немає місця у садочку», - каже черкащанка.

Зі слів завідувачки закладу Тетяни Булатецької, у черзі на 2019-2020 рік до дитсадка зареєстровано 120 дітей.: «Можливо, авторитет дошкільного закладу такий, що жодний дитячий садок, який не вміщає усіх охочих діток. Тому дехто з батьків отримав відмову. Не те, що відмову, ми їх просто не зарахували».

Директорка додає: у вересні 2019 вони можуть прийняти не більше, ніж 65 вихованців. Першочергово цьогоріч зараховували й тих, хто не потрапив до закладу в 2018.

Наталія Коваль, психологиня дитсадка, яка відповідає за реєстрацію дітей до електронної системи, розповідає – черга змінювалася відповідно до подання заяв пільговиками.

Цьогоріч у вересні до черкаських садочків мають зарахувати 11 тисяч вихованців – розповідає головний освітянин міста Сергій Воронов. І додає – у центрі та в мікрорайоні Митниця дітей значно більше, ніж вільних місць у дошкільних закладах освіти, натомість у Південно-Західному районі вони недоукомплектовані.

«Південно-Західний район має одну з найнижчих наповнюваностей в нас у місті. І ми готові доукомплектовувати групи, тому що ми при нормі 20 осіб укомплектовують 30. Але по факту приходить 17, 18, 19. І ми готові доукомплектовувати», - каже Воронов.

Ярослава Лях говорить, звернулася до сусіднього дитсадка №73. Там їх зможуть прийняти, якщо буде вільне місце. Жінка написала заяву до Міністерства освіти й науки України, аби вони розібралися у ситуації.

Детальніше - у відео.

;

Читайте такожНа Митниці у Черкасах побудують дитсадок.

Коментарі

Вгору