Суд зобов’язав лікарню на Звенигородщині упорядкувати протирадіаційне укриття

21 березня 2023, 12:02

Фото тематичне

Звенигородською окружною прокуратурою установлено, що на території Звенигородського району розміщено захисну споруду цивільного захисту – протирадіаційне укриття, яке перебуває у комунальній власності та знаходиться на балансі багатопрофільної лікарні. Однак захисна споруда не упорядкована.

Наразі протирадіаційне укриття на території лікарні площею 685,4 м2, місткістю 300 осіб, перебуває в стані обмеженої готовності до використання за призначенням та не здатне забезпечити захист цивільного населення. Зокрема, в ході проведених уповноваженими органами ДСНС обстежень стану готовності об’єкту цивільного захисту до укриття населення зафіксовано ряд порушень та лікарні, як балансоутримувачу споруди, вказано на необхідність їх усунути.  

Однак лікувальним закладом указані порушення самостійно не усунуто, що може створювати загрозу для життя та здоров’я людей, у разі використання протирадіаційного укриття за призначенням.

Прокуратура звернулася до суду з позовом до комунального некомерційного підприємства, як балансоутримувача майна, про визнання протиправною бездіяльності лікувального закладу та зобов’язання вжити заходів, спрямованих на приведення захисної споруди цивільного захисту у стан, придатний для використання споруди за призначенням для захисту населення.

Судом визнано позовні вимоги прокурора обґрунтованими та задоволено їх у повному обсязі. Після набрання рішенням суду законної сили прокуратурою буде забезпечено контроль його реального виконання.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору