
У Черкасах суд наклав арешт на Будинок з грифонами на Замковому узвозі, пише 18000.
Як зазначили під час засідання, арешт наклали з метою запобігання подальших будівельних робіт на об’єкті в рамках розслідування, щоб зберегти докази на історичній ділянці.
Під час судового засідання цього разу були присутні адвокати родини Казарянів та ПП «Надія». Вони заперечували проти клопотання прокурорів апелюючи до того, що роботи на об’єкті виконують відповідно до чинних документів та дозволів виданих, зокрема Черкаською міською радою.
Також адвокатка Аракся Маргарян заявила клопотання про заборону зйомки відео, бо нібито у ходу судових засідань мали розглядати відомості про приватне життя непублічних осіб, водночас це клопотання відхилив слідчий суддя та представник прокуратури.
Також вчора мали розглядати ще два клопотання про накладання арешту за адресами Гоголя, 211 та Байди Вишневецького, 2.
Розгляд цих клопотань відбудеться 8 червня. Розглядати ці справи буде голова Соснівського районного суду Сергій Пироженко.
Зазначимо, 2 червня у Черкасах арештували першу історичну будівлю, що перебуває у власності ПП «Надія». Йдеться про пам’ятку архітектури за адресою Гоголя, 207.
Нагадаємо, раніше Черкаська міська рада видала містобудівні умови та обмеження будівельній компанії "Надія" на забудову ділянки під Замковим узвозом. У липні 2024 року у Черкасах почали розбирати дах Будинку з грифонами: на місці зібралися активісти й поліція. Петиція з проханням зупинити реконструкцію Будинку з грифонами зібрала рекордно швидко необхідну кількість голосів. Однак депутати міськради підтримали її частково. Пізніше на наступній сесії міськради депутати уже не підтримали петицію проти забудови Замкового узвозу, бо “немає законних підстав зупинити будівництво”
У березні 2026 року стало відомо, що Будинок з грифонами офіційно внесено до Державного реєстру пам’яток України.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram







