Суд за три роки не може визначити, чи є уманський служитель Феміди хабарником

29 грудня 2016, 14:10

1419431634_ivanov2Суддю Анатолія Іванова звинувачують у вимаганні хабарів в обмін на фальсифікацію судових ухвал. Йому вдавалося уникати правосуддя три роки поспіль.

Пройшло два роки, і журналісти «Ранку у Великому Місті» вирішили дізнатися, чи покарали скандально-відомого служителя Феміди.

Анатолій Іванов був суддею Уманського міськрайонного суду і кілька років поспіль начебто практикував підроблення справ за чималу винагороду. Ще у жовтні 2013 року Іванова спіймали на тому, що він отримав від підсудного 3 тисячі доларів за відповідне рішення. А вже у вересні Іванов ніби перейшов на крупнішу рибку.

У мережевих ЗМІ ширилась інформація про пару суддівських корупціонерів. Іванов разом зі своєю колегою Людмилою Горячківською вимагав від вдови хабар у 5 тисяч доларів США за вигідне рішення про спадщину. Але коли судді дізналися, що спадщина більша, ніж вони думали, сума зросла – тепер хотіли 46 тисяч доларів. Їх викрили під час передачі коштів. Ця пара стала срібним призером у рейтингу хабарників.

У січні 2014 Іванова вперше усунули з  посади за поданням Генпрокуратури. Потім повторно відсторонили у грудні, і ще двічі у 2015 році.  Але це не завадило йому продовжувати виносити рішення. І лише у червні 2016 року до Верховної Ради внесли подання про звільнення Анатолія Іванова у зв’язку – увага! – із закінченням терміну, на який його було призначено. Та про судові вироки нічого не чути. Як не чути і про розслідування корупційної справи проти нього. Лише відомо, що у вересні Президент таки підписав указ про звільнення скандального судді Іванова. Знову ж таки – через закінчення терміну.

Сам же Анатолій Іванов стверджує, що усі хабарі йому підкидували, аби розправитись за неугодні вироки. Звинувачував в цьому тодішнього головуючого Вищої ради юстиції Володимира Колесниченка.

Що це було насправді: тиск на правосуддя, або пересічна корупція – сказати дуже складно. Відповісти мав би суд та слідство, проте ані першого, ані другого немає…

Поділитись

Коментарі

Вгору