Суд відсторонив від посади очільника черкаського медзакладу, який “погорів” на хабарі (фото)

19 лютого 2020, 20:03

фото: пресслужба СБУ

На початку грудня минулого року Служба безпеки України в Черкаській області повідомила, що її працівниками було викрито на хабарі начальника одного з комунальних медзакладів Черкас. Підприємливий медик вимагав 80 тисяч гривень від підприємця. За ці кошти він обіцяв комерсанту укласти договір на поставки медобладнання, а сума «вдячності» за співпрацю мала скласти 10 % від визначеної суми вартості поставок.

Очільника медзакладу затримали у власному кабінеті під час отримання другого траншу в сумі 50 тисяч гривень неправомірної вигоди. Раніше спецслужби задокументували факт отримання першої частини хабара у 8 тисяч гривень.

фото: пресслужба СБУ

Днями в Єдиному реєстрі судових рішень було опубліковано ухвалу суду про відсторонення підозрюваного від виконання службових обов'язків.

скріншот із сайту установи

За даними документу підозрюваний перебуває на посаді директором комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка». На сайті установи зазначено, що її директором є Свириденко Владислав Іванович.

скріншот ухвали суду із ЄРСР

В ухвалі суду вказано, що посадовець упродовж червня 2019-го року з метою одержання неправомірної вигоди для себе, неодноразово під час особистих зустрічей та спілкування по телефону з засновником товариства з обмеженою відповідальності «Макромєд», вимагав в останньої передати йому неправомірну вигоду за укладення із зазначеним товариством договору поставки товарів (медичні вироби) в розмірі 10% від суми договору.

- У подальшому, 13.11.2019 між комунальним некомерційним підприємством «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка», в особі директора, з однієї сторони, та товариством з обмеженою відповідальність «Макромєд», укладено договір про закупівлю № 496. Ціна договору становить 496 855 гривень. Далі, використовуючи своє службове становище, на виконання вищезазначеного договору підозрюваний забезпечив перерахування грошових коштів в сумі 496 855 гривень на рахунок ТОВ «Макромєд», - йдеться у ухвалі суду.

Після затримання посадовцю було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,  тобто у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе чи третьої особи.

скріншот ухвали суду із ЄРСР

Як запобіжний захід, медик отримав цілодобовий домашній арешт з обов'язком носити електронний засіб контролю. В лютому цього року суд пом'якшив своє рішення, змінивши цілодобовий домашній арешт на арешт в нічний час доби.

Під час засідання, представник прокуратури просив у суду відсторонити посадовця від виконання службових обов'язків, оскільки останній може впливати на свідків та може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення чи підроблення документів.

- Підозрюваний може мати можливість безперешкодно спілкуватись із працівниками підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка», які є свідками у провадженні, адже деякі працівники даного підприємства входили до складу тендерного комітету, безпосередньо здійснювали закупівлю медичних виробів та затверджували проект договору, а отже зможе чинити вплив на них шляхом умовляння, схилення, переконання з метою спотворення інформації, що буде надана органу досудового розслідування та суду, чим буде перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадження та може вчиняти інші злочини з бюджетними коштами оскільки, будучи на посаді, має повноваження розпоряджатися бюджетними коштами підприємства, - йдеться в судовому документі.

В ході засідання підозрюваний у вирішенні клопотання покладався на прийняття судом законного та обгрунтованого рішення та пояснив, що маючи процесуальний статус підозрюваного сам зацікавлений у доведенні своєї невинуватості у процесуальний спосіб.

В мотиваційній ухвали, суддя зазначає, що злочин у скоєнні якого підозрюється посадовець, є тяжким злочином, за вчинення якого Кримінальним законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

скріншот ухвали суду із ЄРСР

- Вирішуючи дане клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що у судовому засіданні прокурором доведено наявність підстав для відсторонення підозрюваного від посади директора комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка», оскільки на даному етапі досудового розслідування відсторонення від посади підозрюваного необхідне для запобігання його протиправній поведінці, а також з метою запобігання впливу на свідків чи інших учасників кримінального провадження, а відтак заявлене клопотання підлягає задоволенню, - зазначив суддя.

У підсумку, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Токова ухвалила відсторонити підозрюваного від посади директора комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» строком на один місяць, тобто до 04 березня 2020 року включно.

Коментарі

Вгору