Суд у справі вбивства журналіста Сергієнка перейшов до вивчення письмових доказів

30 вересня 2016, 08:52
060b74a44e06d697b1f64a900948077c

Фото з сайту procherk.info.

Соснівський районний суд м. Черкас вчора завершив заслуховувати свідків у справі про викрадення і вбивство корсунського журналіста Василя Сергієнка (залишилося почути свідчення лише двох хлопців, які навчаються за межами Черкас) й перейшов до розгляду письмових доказів, зібраних у 16-томній справі, повідомляє "Прочерк".

Першими прокурор зачитала протоколи огляду місця події (викрадення журналіста) і огляду місця знайдення трупа та самого тіла вбитого. Останнє особливо важко пережила вдова Василя Сергієнка Валентина...

Наступне судове засідання призначене на 6 жовтня.

Як відомо, резонансне вбивство журналіста-розслідувача й активіста Майдану із Корсунь-Шевченківського району сталося 4 квітня 2014 року. На Василя Сергієнка, який проживав у обійсті матері, напали невідомі, які чатували біля двору. Чоловіка побили, зв’язали, силоміць запхнули в автомобіль і вивезли у невідомому напрямку. Міліцію викликала мати викраденого. Пошуки тривали всю ніч. Наступного дня тіло Василя Сергієнка знайшли за 15 кілометрів від міста у Виграївському лісі. На тілі були численні ножові поранення, сліди черепно-мозкової травми, удушення. Руки вбитого були закуті в кайданки, а ноги зв’язані ізоляційною стрічкою. Вбивці жорстоко його катували, а потім вкинули в яму, притисли обличчям до землі й задушили. Тіло закопали в заздалегідь підготовленій ямі на глибині близько метра.

За даними правоохоронців, підозрюваних затримали, коли вони їхали на тому ж автомобілі, за допомогою якого викрадали жертву. Обшивку салону машини вони поміняли, але під нею експерти-криміналісти знайшли сліди крові. Як показала експертиза ДНК, то була кров Сергієнка.

Василя Миколайовича посмертно удостоєно звання Героя України. Ім’ям Василя Сергієнка названо одну з вулиць Запоріжжя, де він працював кореспондентом місцевої газети. У Корсуні-Шевченківському на одній із шкіл на його честь відкрито меморіальну дошку.

Суд над заарештованими розпочався у Тальному, але згодом був перенесений у Черкаси.

Народний депутат України Тетяна Чорновол публічно звинуватила у смерті журналіста іншого нардепа, колишнього регіонала Геннадія Бобова. Звинувачення на адресу очільника ГУ НП України в Черкаській області Владислава Пустовара вона пов’язала з тим, що той домагався об’єктивного розслідування справи.

Поділитись

Коментарі

Вгору