У Черкасах почався суд над молодиками, яких підозрюють у вбивстві відомого активіста і журналіста

15 лютого 2016, 20:59

134442

15 лютого у Соснівському районному суді Черкас розпочалося слухання у справі вбивства журналіста та активіста Василя Сергієнка. Сьогоднішнє засідання вже показало, що суд може затягтися на тривалий час.

Більшу частину засідання, яке тривало понад дві години, колегія суддів розглядала стос клопотань від захисників. Зокрема, ті просили дати їм доступ до речових доказів, опитати слідчих та понятих, які брали участь у затриманні підсудних тощо. Далі - суд визначав порядок проведення наступних засідань.

На лаві підсудних все це слухали троє молодиків, яких звинувачують у вбивстві Василя Сергієнка. Окрім кримінальної відповідальності, їм загрожує ще й грошове стягнення у сумі – 2 мільйона гривень. Таку суму з них хочуть стягти на користь дружини загиблого за завдання їй моральної шкоди.

Утім самі підсудні своєї вини не визнають і від показань відмовляються, кажучи, що говорити будуть лише наприкінці всіх засідань, коли будуть допитані всі свідки.

- Суд може тривати й рік, - каже адвокат дружини Сергієнка Євгенія Закревська. – Ми бачимо, що адвокати сторони захисту налаштовані затягувати справу. Очевидно вони будуть залучати додаткові докази, будуть ставити під сумнів докази, зібрані прокуратурою.

До слова, справа має 16 томів.

У тому, що справу намагатимуться затягнути не сумнівається дружина Василя Сергієнка пані Валентина. Вона зазначає, що тепер уже ніякі мільйони їй не допоможуть, адже чоловіка не повернути.

- Тоді він доглядав маму, а я була у Запоріжжі. Він мене не посвячував у свої справи. Але він щось підозрював, бо просив мене, щоб у розмові по телефону я не згадувала про внука, - пригадує жінка.

Наступні засідання триватимуть упродовж двох днів. 2 березня о 10 ранку та 29 березня з 11 ранку і до кінця дня з перервою на обід. Тоді будуть допитані потерпілі та свідки. Серед тих, хто має свідчити, і мати Василя Сергієнка - 88-річна Ніна Андріївна. Вона може розказати чи не найбільше, адже чула, як син кричав і бачила, як над ним схилилися чоловіки.

Утім і досі лишається невідомим прізвище замовника вбивства Сергієнка.

Нагадаємо, Василь Сергієнко був активним учасником Революції гідності та активістом місцевої самооборони, був автором низки незручних публікацій про бізнес місцевого олігарха і депутата Верховної Ради України Геннадія Бобова. Все це дало підстави знайомим і друзям журналіста в один голос заявити про те, що вбивство було наслідком його громадської і професійної діяльності. До речі, за громадянську мужність та патріотизм Василю Сергієнку посмертно присвоєно звання Героя України.

Вбито Василя Сергієнка було 4 квітня 2014 року.

Коментарі

Вгору