Сучасні фінансові технології: революція у фінансах України

27 червня 2024, 21:25

Європейські перекази по кілька днів не лякають українців. Усе завдяки тому, що нині вся сфера фінансових можливостей зав'язана на використанні технології швидких розрахунків, зарахування та можливості відстежувати свої транзакції без зайвих проблем. Читайте про вплив фінтеху на сучасну Україну і те, які перспективи чекають на галузь.

Вплив фінтеху на банківську систему України

Завжди бізнес і технології були безпосередньо пов'язані. Функції, що генерують прибуток, активно розвиваються, інші залишаються в історії. Фінтех сектор виявився одним із найсильніших в Україні. Це не просто маркетинг, він став таким заслужено через:

 • Диджиталізацію послуг. Усі послуги можна буде отримати, не встаючи з дивана — ось як експерти говорили десять років тому. Зараз це здійсненно на половину. Навіть верифікація клієнта може здійснюватися за дзвінком і камерою.
 • Спрощення процесів. Загальна автоматизація переслідує весь бізнес. Ті, хто ігнорує тренд, не тільки втрачають прибуток, а й клієнтів, тому що бізнес-процеси стають менш оптимізованими.
 • Зниження витрат. Технології можуть зменшувати витрати на персонал, ручну працю.
 • Поліпшення клієнтського досвіду. Менше очікування підтримки, швидше проводяться фінансові перекази, електронні чеки можна отримати, залишити чайові зручно просто в додатку.

Давно вже фінанси використовують хмарні технології, пропонують інклюзивність кожному клієнту. Один тільки мобільний банкінг можна зіставити з найбільш технологічно розвиненими компаніями світу. Завдяки цьому створюються нові продукти, течуть рікою інвестиції та збільшується потік клієнтів.

Перспективні фінтех-стартапи в Україні

Наразі фінтех стартапи показують високу результативність і змінюють весь фінансовий ландшафт країни. Можна виділити кілька компаній, які показали дивовижні результати:

 • Monobank. Це перший в Україні успішний мобільний банк, який працює без відділень. Концепція можливості в будь-який момент отримати допомогу і всі послуги зі смартфона вразила людей, що і призвело до популярності бренду у молоді.
 • Fintech Band. Компанія створила Monobank і різні фінтех продукти, якими полегшує життя звичайним людям.
 • EasyPay. Зручна платформа для здійснення платежів по всьому світу. Можна також використовувати для переказів коштів.

У них кожен бізнес-процес відточений, а сама структура організації має високу гнучкість, щоб адаптуватися до будь-яких умов. Успіх компаній стимулює розвиток усього сектора, що позитивно впливає на українців і всю країну.

Майбутнє українських фінансів: технологічні інновації

У майбутньому кожен бізнес-процес буде вдосконалено і відточено до найдрібніших деталей. Не забувають компанії й про введення нових технологічних можливостей у свої продукти. Аналітики прогнозують:

 • Зростання використання AI. Інтеграція традиційних послуг зі штучним інтелектом дає змогу підвищувати їхню ефективність. Це також чудова можливість аналізувати всі одержувані дані та тим самим швидше розвиватися.
 • Розвиток блокчейн-технологій. Застосування блокчейну в майбутньому може стати обов'язковим. Це дає змогу відстежувати всі операції та доводити їхню чесність.
 • Біометричну аутентифікацію. Біометричні дані дадуть змогу убезпечити фінансові операції. Ніхто не зможе розплатитися вашою загубленою кредитною карткою.
 • CBDC. Впровадження національної цифрової валюти може стати поштовхом для людей, які ще не освоїли сферу цифрових фінансів.

Попри всі виняткові показники, інтернет бізнес і технології ще не перебувають на своєму піку. Це галузь, що розвивається, яка незабаром обжене навіть видобуток копалин. Швидкість цього розвитку залежить тільки від відповідного ландшафту в Україні, зокрема і створення таких місць, як Дія Сіті.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору