Стихійна торгівля рибою у Черкасах: муніципальна інспекція не має права вилучати товар, а поліція цього не робить, – Молодик

23 грудня 2022, 10:51

Місто тоне у стихійній торгівлі: м'ясо і рибу у Черкасах продають просто із землі – посеред тротуарів, на місцях для торгівлі новорічними ялинками, на задимлених обочинах доріг - із початком війни проблема стихійної торгівлі знову стала однією із найбільших міських проблем.

- Усі наші інспектори цілий день проводять у місті, ми працюємо із 8.00 до 17.15, проводимо регулярні рейди, перевірки - і щомісяця складаємо 500-600 актів про порушення, проте проблему стихійної торгівлі це не вирішує,  - констатує заступник начальника управління - начальник відділу інспектування Черкаської міської ради Сергій Молодик. - Як правило, стихійну торгівлю проводять не черкасці, а люди із навколишніх сіл (Леськи, Червона Слобода, Благодатне). Ми складаємо протоколи і, за правилами, направляємо їх у відповідну сільську раду, там порушнику  присуджують штраф у 300 гривень. Ця сума – ніщо, проти його заробітків у десятки тисяч гривень. Ми можемо раз на 2 тижні складати протокол. Можемо запровадити чергування – але це означає залишити поза увагою всі інші міські питання – такі як порушення паркування, прибирання опалого листя або снігу підприємцями на прилеглих територіях. Після робочого часу повноважень проводити  перевірки і складати протоколи у нас взагалі немає.

Дієвим методом змусити стихійних продавців або перестати возити до Черкас «стихійний товар», або купувати місце на офіційному ринку і торгувати законно, було б вилучення товару на місці стихійної торгівлі. Проте, муніципальна інспекція не має повноважень вилучати цей товар, а поліція цього не робить. 

- Ми прибуваємо на місце для перевірки, викликаємо патрульну поліцію. Поліція повинна вилучати товар і засоби торгівлі, проте не робить цього під приводом відсутності умов для можливості зберігати ці речові докази. Попри відповідні звернення муніципальної інспекції, поліція віддає товар під розписку… його продавцям. У випадку конфіскації товару, як показує практика, продавці можуть і не вчиняти нових порушень. А так – вони щодня знову на старих місцях, - каже Молодик. 

Освоюють торговці рибою і нові – зокрема, місця, виділені містом під торгівлю ялинками: нині поряд із новорічними деревцями продавці розкладають і м’ясо та рибу.

- Без муніципальної варти подолати стихійну торгівлю у Черкасах неможливо, - переконаний  начальник управління інспектування Черкаської міської ради Станіслав Коломієць. - Нині нам не вистачає повноважень, не вистачає робочого часу, не вистачає техніки. Я вивчав практику вирішення аналогічних муніципальних питань у Києві, Харкові, Вінниці – і тому пропоную створити комунальне підприємство «Муніципальна варта», що займатиметься перевірками і виявлятиме порушників цілодобово. Щоб це КП не було дотаційне, а наповнювало бюджет, для нього можна було б придбати спецтехніку, яка могла б забирати неправильно припарковану техніку на штрафмайданчики і це було б суттєвим наповнення бюджету. Я підготував проект відповідного рішення – про створення «Муніципальної варти», передав його міському голові, депутатському корпусу, тож ми тепер чекаємо його обговорення і винесення на сесію. Інакше місто потоне у стихійній торгівлі, і ми нічого із цим не зможемо зробити.

Що сьогодні повинні робити люди, які стикаються зі стихійною торгівлею і розуміють її ризики?

- Телефонувати «102», посилаючись на порушення статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - пояснює Станіслав Коломієць. - Тобто -  «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», що передбачає штраф у 1700 грн. Патрульна поліція має прибути на місце і скласти протокол та конфіскувати у стихійного продавця незаконний товар.

За інформацією Черкаського пресклубу

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Барига :

Дай роботу і нормальну заробітну платню і не Хто торгувать по закоулкам не буде
А чім кормить дітей?

Анатолій :

за стехійну торгівлю зараз не периживайте. Буде ще гірше коли колгоспний ринок перетворять до кінця на тряпочник і построять торговий центр тільки не для селян.

Рина :

В південно – західному районі є ринок, а бариги де, на Алеї путейка. Автомобілі між туями, сало на лавці, а фейси як в голодних.

Василий :

Владi аби штрафувати. А люди працюють. I якось виживають. А вони вирiшили зробити в мерii прибутковий бiзнес на городянах.
Дзуцьки вам. Йдiть працюйте а не будьте пиявками на черкащанах.

Юрій :

А це фото Ваші співробітники зробили під час виявлення кожного дня порушень ????

Вася :

Люди виживають як можуть підіт лудше до депутатів подивіться як вони крадуть і в яких масштабах ане натих хто виживають!

Вася :

Дивіться лудше задепутатами

Timon :

Ще один проект для поповнення своїх карманів)

Ольга :

Не там шукаєте крадіїв та злочинців.В Верховну Раду будь ласка. Скільки зрадників Українці годували до 24 лютого.

Віктор :

Це ж наші розумні депутати понаприймали такі закони, які ігноруються, не виконуються, та ще й з мінімальними штрафами. Депутатів добіса, а порядку в країні як не було, так і немає, бо всі закони пишуться і приймаються виключно для їх же збагачення і їх наближених осіб.

Вгору