Студенти ЧНУ з ректором привітали з 95-річчям визволителя Черкащини

23 червня 2015, 08:05
DSC04010

Фото прес-служба ЧНУ

Ректор та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького привітали з 95-річчям одного з легендарних визволителів Черкащини, ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Шастуна.

Він пройшов усю війну, залишивши на берлінському рейхстазі свій підпис. Він – один із кількох живих героїв, які звільняли Черкаси від нацистських окупантів. Боронив Москву, брав участь у Курській битві та дійшов до Берліна. Але бої за Черкащину згадує з особливими почуттями – адже тут, в Орловці на Городищині, він народився, а в Черкасах прожив усе повоєнне життя.

Цьогоріч Іван Денисович приймав вітання вдома, у родинному колі. До його гостинної оселі завітав разом зі студентами ректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко. Вітати Почесного громадянина Черкас із днем народження для нього стало доброю традицією ще з часів, коли був очільником області. Відтоді, каже Іван Денисович, Олександр Володимирович про нього не забуває.

DSC04008

Фото прес-служба ЧНУ

Та цьогорічний ювілей став для обох особливим. Уперше за багато років ветеран війни розповів, що визволяв і рідне село Олександра Черевка – Водяники Звенигородського району. У 1944 році, після короткого перепочинку від затяжних боїв за Черкаси, Іван Денисович та його артилерійська батарея пройшли Черкащиною, звільняючи місто за містом, село за селом.

Звільняли від окупантів і Звенигородщину. Іван Шастун зберіг навіть бойову карту, де відмічені визволені населені пункти.

Олександр Володимирович від імені своїх односельців подякував учаснику бойових дій. Він пообіцяв, що портрет та біографія ветерана займе почесне місце серед експонатів шкільного музею в селі Водяники.

- Ви – взірець для нашої молоді, Ваша доля – достойний приклад для наслідування. Від імені всієї університетської громади дякую за все, що Ви зробили для нас! – звернувся до Івана Денисовича Шастуна Олександр Черевко.

Ця зустріч буде пам’ятною і для студентів ЧНУ - Дарини Отрішко та Сергія Шарпінського, чиє покоління знає про війну не з підручників та розповідей ветеранів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору