Стріхарський: Відпустки та доплати для військових збільшено

05 червня 2023, 12:37

У першому читанні схвалено законопроєкт, згідно з яким щорічна відпустка військових становить 30 днів та 10 днів за сімейними обставинами. За відповідний законопроєкт №9342 проголосували 333 народних депутати.

“Схвалено у першому читанні дуже важливий законопроєкт, який був необхідний військовим. Відтепер щорічна відпустка 30 днів, плюс 10 днів за сімейними обставинами. Також опрацьовано надзвичайно актуальне питання виплат під час виконання бойових завдань”, — зазначив народний депутат Андрій Стріхарський.

У Законі «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пропонується передбачити, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода від 30 до 100 тисяч грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань в порядку, розмірах та на умовах, встановлених Урядом.

Крім того, визначені додаткові винагороди за поранення, а також військовослужбовцям строкової військової служби та курсантам і в цілому ухвалено урядовий законопроєкт №9281 про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", який передбачає зменшення призовного віку з 27 до 25 років.

“Ще один важливий законопроєкт №5344-д стосується інклюзивності ринку праці. У теперішніх умовах, ми маємо забезпечити всіх громадян гідними умовами працевлаштування. Закон з цілою низкою положень створює сприятливі умови для працевлаштування осіб з інвалідністю”, — повідомив Андрій Стріхарський.

У першому читанні підтримані зміни до Податкового кодексу та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Зокрема законопроектом № 8401 запропоновано з 1 липня 2023 року скасувати можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу, скасувати можливості для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок.

“Також ухвалили законопроєкти № 9275 та № 9276, які звільняють від оподаткування та ввізного мита компоненти для виробництва та ремонту безпілотних систем. Нам потрібно швидко розвивати цю галузь, щоб ворог розумів наслідки своїх безглуздих атак на мирні українські міста”, — додав народний депутат.

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Віктор :

Дуже приємна новина!!!!

Василь. :

Андрій Стріхарський,знає,що каже та,що робить.Молодець!

Дмитро :

Взагалі ніпрощо

Богдан :

Підтримую

Василь :

А де доплати військослужбовцям, які в тилу несуть службу??????

Вгору