Стало відомо, скільки Черкаська ОВА видала дозволів на перетин кордону через “Шлях”

04 липня 2023, 18:50

З початку повномасштабного вторгнення Черкаська ОВА видала понад 2,5 тисячі дозволів на виїзд за кордон за допомогою системи "Шлях". Таку інформацію надали в адміністрації у відповідь на запит журналістів Про все.

В ОВА повідомляють, що з 24 лютого 2022 року надано 2565 дозволів водіям на виїзд за межі України, при тому, як ідеться у відповіді, більшість осіб неодноразово перетинали кордон з метою ввезення гуманітарної допомоги.

Водночас у Черкаській ОВА не змогли відповісти, скільки людей назад так і не повернулися.

"Не всі водії внесені в систему „Шлях“ змогли перетнути кордон, враховуючи форс-мажорні ситуації. В більшості випадків, коли водію не вдасться перетнути кордон, враховуючи певні обставини, Черкаську обласну військову адміністрацію не повідомляють належним чином. Враховуючи вищезазначене, надати диференційований перелік осіб, котрі виїхали за кордон та не повернулись із загального списку осіб, не вбачається можливим, оскільки така інформація в Черкаській ОВА відсутня", - повідомляють у пресслужбі військової адміністрації.

Найчастіше за дозволом на виїзд за кордон звертаються із благодійної організації "Фонд допомоги та надії", засновником якої є депутат Черкаської міськради Нарек Казарян.

"До Черкаської ОВА для розгляду прийняття рішення щодо можливості виїзду за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, надходять листи від військових, правоохоронних органів, військових адміністрацій, медичних закладів, відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги. Проте, найчастіше надходять звернення від БО "Фонд допомоги та надії", - йдеться у відповіді.

У Черкаській ОВА запевняють, якщо кандидати на виїзд за межі України не зможуть підтвердити мету поїздки, обсяги вантажів та кількості транспортних засобів, які необхідні для ïx перевезення - їм відмовлять в отриманні дозволу. За внесення інформації у систему "Шлях" відповідає інспектор відділу мобілізаційної роботи апарату Черкаської ОВА Уляна Сусол, яка призначена на цю посаду 29 вересня минулого року.

Проте дозвіл військової адміністрації не означає, що людина безперешкодно перетне кордон. Остаточне рішення ухвалюють прикордонники. Саме тому відповідальні особи обласної адміністрації не можуть перевірити, чи дотримується особа термінів перебування за межами України.

Водії, які виїжджають через "Шлях", мають право безперервно перебувати за кордоном не більше 60 днів. Якщо ж перевищити цей ліміт, Укртрансбезпека має право припинити на 3 місяці доступ до "Шляху" логістичній компанії, працівник якої порушив умови виїзду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шлях до “Шляху”: прокуратура зацікавилася шістьма черкащанами, які допомагали нелегально виїжджати за кордон

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору