Скільки коштує комуналка за новими тарифами (інфографіка)

10 липня 2014, 23:11

В Україні вже третій місяць поспіль дорожчають комунальні послуги. У травні підвищилася ціна на газ, у червні – на електроенергію, у липні – на воду та центральне опалення, інформує ТСН.

Загалом у найближчі три роки ціна побутового газу зросте майже в чотири рази, пише. Подорожчання газу, відповідно, призвело і до збільшення вартості послуг із централізованого опалення будинків.

Комунальні тарифи в Україні економічно необґрунтовані й потребують збільшення вже багато років. Проте політики не наважувалися це зробити, використовуючи тези про збереження тарифів у своїх передвиборчих програмах. Тепер переглянути "комуналку" все ж довелося. Збільшення комунальних тарифів по всій Україні – одна з основних вимог Міжнародного валютного фонду для відновлення кредитування України. Окрім того, Росія спочатку підвищила для України ціну на газ на 100 доларів, а потім і зовсім призупинила постачання.

ГАЗ

У травні в Україні майже на 60% зросли тарифи на газ для потреб населення. До цього вартість газу не змінювалася від серпня 2010 року. Мінімальний тариф становив 720 грн за тисячу кубометрів.

Ціна газу для населення і надалі зростатиме впродовж наступних трьох років. Переглянути газові тарифи заплановано на 2015 рік – на 40%, 2016-й - на 20% і 2017 рік – на 20%. Отже, від травня 2015 року мінімальний тариф за тисячу кубів газу становитиме 1650 грн, а 2017 року – перевищить дві тисячі.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ

Від червня тарифи на електроенергію для населення, яке споживає майже третину виробленого в країні струму, зросли на 10-40%. Рівень зростання тарифу залежить від обсягу споживання.

За підрахунками Національної комісії регулювання енергетики (НКРЕ), підвищення тарифів призведе до збільшення місячних витрат на оплату електроенергії на 4 грн за умови споживання 150 кВт/год, та 40 грн за умови споживання 800 кВт/год.

Тариф на електроенергію для населення в Україні дотаційний. Побутові споживачі сплачували близько 25% собівартості виробленого струму. Різницю ж покривали за рахунок включення цієї дотації в тариф для промислових підприємств.

ЦЕНТРАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ

Унаслідок подорожчання газу змінилася від липня вартість послуг центрального опалення для багатоквартирних будинків. Водночас у кожному регіоні тарифи встановлюють абсолютно різні, оскільки в підприємств різна собівартість виробництва тепла та витрати на транспортування.

Як зазначено в поясненнях Національної комісії, яка здійснює діяльність у галузі комунальних послуг, сьогодні середньозважена собівартість виробництва 1 Гкал тепла становить 309 грн, а середньозважений тариф на це тепло становить 223,5 грн/ Гкал. Тобто собівартість не покривається приблизно на 28%.

Детальні тарифи на центральне опалення розміщені на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Від липня зросли тарифи на водопостачання та водовідведення. Наприклад, для Києва тариф зріс у більш ніж два рази, для Рівного – в 1,7 разу, для Дніпропетровська та Луцька на 50-80%.

Детальні тарифи на водоспоживання розміщені на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Окрім того, у двох регіонах уже подорожчала гаряча вода. Наприклад, у Львові вартість гарячої води зросла на 50% - до 25-27 грн за кубічний метр, а в Києві - до 23,5-25 грн за куб.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору