“Відкривати чи не відкривати”: що відбувається за лаштунками ремонту Черкаського драмтеатру (фото)

14 серпня 2020, 20:04

фото - Типичные Черкассы

Черкаський драматичний театр імені Т. Г. Шевченка незабаром відкриє двері для глядачів. У Черкаській облдержадміністрації повідомляють, що для себе вже встановили внутрішній дедлайн - 15 жовтня. 

Проте, за словами заступника голови Черкаської ОДА Дмитра Ляшова, це ще не означає, що драматичний театр буде повністю готовий до відкриття в середині жовтня.

фото - Типичные Черкассы

- Реалізація таких проєктів, як реконструкція драматичного театру - це довга історія. Однозначно називати якісь дати дуже складно, тому що є багато технічних та інженерних проблем. Ми точно знаємо і обіцяємо черкащанам, що цей об’єкт буде введено в експлуатацію цього року. Наприклад, зараз ми повністю відновлюємо каналізацію, з якими ще проблемами ми можемо зіткнутися надалі ми не знаємо, - зазначає пан Ляшов.

фото - Типичные Черкассы

Актор Черкаського драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Олександр Гуменний у коментарі журналістам "Про все" також зазначив, що до прогнозованого у жовтні відкриття, ремонт не встигнуть закінчити, з огляду на обсяг робіт.

За його словами, не дивлячись на красиву зовнішню картинку і, нібито, фінальні стадії ремонту, питання з обладнанням так і не вирішено.

фото - Типичные Черкассы

- Мистецьке підприємство є дуже специфічним за своїм обов'язковим технічним оснащенням. Вибачте, але професійний вокаліст не буде співати у якийсь китайський мікрофон, і не тому що він дешевий, а тому що якість звуку геть інша, - говорить актор.

Натомість, в ОДА обіцяють, що ще закуплять імпортного обладнання на суму в 30 мільйонів гривень. 

Також Олександр розповів, що підлогу на сцені театру не ремонтували уже понад п'ятдесят років і до запланованого відкриття навряд знайдуться кошти для її відновлення.

фото - Типичные Черкассы

- Дійсно красиво зробили фойє, глядацьку залу, проте сценічна коробка поки так і залишилася без уваги. Наприклад, довгий час театр фунціонував без пульту помічника режисера, у якому сімдесят відсотків кнопок просто не працюють. Штанкетне господарство, підйомники, яких багато, зараз у аварійному стані, - каже Олександр Гуменний.

Крім того, за словами актора, таких підйомників, для оснащення драматичного театру, потрібно близько двадцяти, а відремонтувати обіцяють лише десять.

фото - Типичные Черкассы

- Спершу обговорювалася відбудова на суму близько ста мільйонів, а потім бюджет урізали до п'ятнадцяти.

Олександр Гуменний розповідає, що ще на початку ремонту вони за допомогою благодійного фонду зібрали близько ста двадцяти тисяч гривень.

- Ми пропонували забудовнику допомогти хоч цією сумою. Але вони сказали категоричне "ні", - каже актор.

фото - Типичные Черкассы

Директор драмтеатру Петро Ластівка зазначає, що  здавати театр в “недоробленому” стані ніхто не збирається.

- Роботи з ремонту зараз йдуть, уже розбирають старий планшет сцени та будуть встановлювати новий. Заплановане також встановлення художнього світла, звукоакустичної системи, механіки та одягу сцени, реконструкція адміністративного корпусу та театральної площі, - говорить Петро Ластівка.

фото - Типичные Черкассы

За його словами, театр готовий відкритися з великим гала-концертом, але точної дати директор назвати також не може.

- Коли ремонт буде готовий повністю - тоді театр і відкриє свої двері для глядачів. Ми будемо робити все, щоб встигнути до середини жовтня, адже колектив уже хоче вийти на сцену. Але терміни ремонту затягнулися, адже роботи повинні були розпочатися ще в квітні-травні, - зазначає пан Ластівка.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Черкащанка :

Із подачі мера будемо будувати льодову арену, багато коштів вкладати у футбол (бо пан мер дуже їм захоплюється), і гроші знаходить! А що ж стосовно єдиного у місті театру? За 5 років можна було б збудувати новий. Він думає про акторів, яким потрібно годувати сім”ї? Мер думає про імідж міста, в якому він не може допомогти реанімувати театр на протязі 5 років? У чому “місто сили”? Спорт, козацтво, вело- та авто-пробіги – це добре. А як щодо культури? Бракує слів.

Вгору