Селяни повстали проти Золотоніської ОТГ (фото, відео)

27 червня 2018, 15:41

Фото: Про все

Понад 100 обурених селян сьогодні, 27 червня, приїхали на сесію Черкаської обласної ради, щоб висловити свій протест проти приєднання їхніх сіл до ОТГ з центром у Золотоноші. «Не влада, а громади!», «Золотоніській ОТГ – ні!», «Децентралізація – це громади!». Тримаючи у руках плакати саме з такими гаслами, люди пікетували проти рішення створення ОТГ з адміністративним центром у Золотоноші з приєднанням навколишніх сіл району, яке минулого тижня ухвалили під час робочої наради в Міністерстві регіонального розвитку.

Протестувальники повідомили, що рішення про таке об'єднання було прийнято без врахування їхньої думки, що їх силою хочуть "загнати" в ОТГ, яке відповідає інтересам лише міста, не враховуючи інтереси самих селян. Зокрема селяни вважають, що внаслідок створення такої ОТГ їхні села можуть втратити наявні податкові надходження та зруйнувати вже існуючу інфраструктуру.

Сільський голова Гельмязова Людмила Могила переконана в тому, що в рамках створення ОТГ до думки селян влада абсолютно не прислухається. З її слів, Гельмязів достатньо великий населений пункт,  котрий свого часу був районним центром, а тому цілком реально створити окрему ОТГ з центром в Гельмязові, а не приєднуватись до Золотоноші. В таку ОТГ можуть увійти дотичні села, а саме: Каленики, Броварки, Богдани, Плешкані, Підставки, Каврай, Софіївка, Гладківщина, Бубнівська Слобідка, Піщане.

Як повідомив сільський голова Вознесенського Олександр Титаренко, селяни категорично проти приєднання їх села до Золотоноші, оскільки вважають, що від такого об’єднання громада села може втратити наявні фінансові надходження, що призведе до руйнування інфраструктури та занепаду села.

- Місто Золотоноша – це велика купа проблем, зокрема фінансових. При можливому об’єднанні всі фінансові потоки підуть до міста і контролювати ми їх не зможемо. Зараз ми тут зібралися, щоб виступити проти спільного «ворога» - Золотоноші, - пояснив пан Титаренко.

На початку сесії Черкаської обласної ради до депутатів звернувся голова села Новодмитрівки Михайло Назаренко, котрий зауважив, що не варто приєднувати до Золотоноші ті населені пункти, котрі знаходяться на відстані 20 кілометрів і більше, оскільки це унеможливить надання якісних послуг сільським громадам.

- Потрібно враховувати думку громади. Цей проект приєднання до міста Золотоноші, на мою думку, перспектив не має. Це зовсім не те, на що очікує сьогодні громада, - зауважив сільський голова.

Присутній на сесії народний депутат України Владислав Голуб, гостро розкритикував саму ідею приєднання великих сіл Золотоніщини до нинішнього районного центру та повідомив, що 18 червня за його ініціативою в Міністерстві регіональної політики відбулася нарада за головуванням заступника міністра В’ячеслава Негоди, але на цю нараду були запрошені лише окрімі представники Черкаської ОДА та міський голова Золотоноші. Представники сіл про цю нараду навіть не були повідомлені.

- Громади повинні створюватись, але так, як хоче сама громада, як того вимагає Закон і як це економічно обґрунтовується. Без виборів об’єднувати 18 сільських громад (а це 35 сіл)! Замість того, щоб створити там дійсно ефективні ОТГ, за рахунок їхніх фінансових ресурсів просто хочуть вирішити питання одного міста, - заявив нардеп.

На завершення обговорення цього питання депутати облради звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою відмінити останні зміни до законодавства про утворення ОТГ, якими було обмежено виборче право громадян України.

Вгору