Що чекає на тисячі черкаських вкладників банку «Форум»?

26 березня 2014, 11:48

До генерального прокурора, голови НБУ та Прем’єр-міністра звертаються черкаські вкладники банку «Форум», що раптово і миттєво втратили доступ до своїх коштів у банку через введення там тимчасової адміністрації. У неможливості виконати свої зобов’язання перед державою та своїми працівниками керівники черкаських підприємств і підприємці-вкладники банку - вбачають приховані політичні чи економічні мотиви. Банк був цілком життєздатним – запевняли вони під час прес-конференції.

- Введення тимчасової адміністрації у банку «Форум» стало величезною і неприємною несподіванкою для нас – вкладників банку, яких лише на Черкащині нараховується десятки тисяч: тим більше, що такої необхідності для банку, який працював стабільно, об’єктивно не було, - констатувала підприємець Юлія Воєвода, депутат Черкаської обласної ради. - Банк не давав підстав сумніватися у його надійності: він стабільно працював, проводив операції, виплачував відсотки по депозитах. На своїх рахунках на момент введення тимчасової адміністрації банк мав достатню кількість коштів. Тож причини такої ситуації, яку сьогодні переживаємо ми і ще сотні тисяч вкладників банку по Україні, нам просто не зрозумілі.

- На сьогодні у банку «Форум» залишилося 4,5 млн. грн. коштів нашої компанії, які ми планували витратити на поповнення оборотних засобів, закупівлю товару, реконструкцію виробничих майданчиків, - зазначив директор із розвитку бізнесу компанії «Гладкий» Сергій Сухін. - Взимку ми дещо згортаємо бізнес – і звичайно усі вільні кошти вкладаємо, аби вони працювали на користь економіки. Напередодні введення тимчасової адміністрації нас переконували, що із банком усе гаразд і жодних проблем не передбачається - і цілком для нас несподівано держава раптом вирішила зробити ввести до банку тимчасову адміністрацію і вмить зробити наші кошти для нас недоступними. Якщо введення тимчасової адміністрації закінчиться банкрутством банку – ми можемо взагалі ніколи їх не отримати.

- Напередодні введення до банку «Форум» тимчасової адміністрації було готове рішення про його рефінансування, - нагадав керівник групи компаній Володимир Заєць. – Тимчасова адміністрація до банку вводиться тоді, коли він не виплачує коштів і демонструє інші ознаки нежиттєздатності. Коли ж у банку є достатньо готівки, чітко проводяться всі операції та виплачуються проценти…. Ми вбачаємо у такій ситуації приховані політичні мотиви. Через які в один момент у сотень життєздатних черкаських підприємств (які платили своїм працівникам зарплати, а державі – податки), зник доступ до своїх коштів у цьому банку. Як нам далі працювати? Як поповнювати бюджет? Як допомагати державі, що сьогодні опинилася у непростій ситуації? Зрештою, як вижити самому підприємству?..

- У нашого підприємства, де працює до 350 працівників (у кожного із яких є необхідність утримувати свою родину) у банку «Форум» залишилося до 2,5 млн. грн., - зазначив керівник групи компаній Дмитро Ірінін. - Усі ці люди - як і тисячі працівників інших підприємств-вкладників банку «Форум» - раптово можуть залишитися без зарплат і навіть без роботи взагалі: підприємства будуть вимушені їх звільняти у рамках скорочення всіх можливих витрат у такій раптовій кризовій для себе фінансовій ситуації. У банку, у якому все було нормально, і раптом «усе стало погано», залишились заблокованими зарплати нашим працівникам, податки державі на утримання пенсіонерів, бюджетників і держструктур…Кому це сьогодні може бути вигідно? Кому і з яких причин вигідна раптова неплатоспроможність банку?

…З усіма цими непростими питаннями черкаські вкладники банку сьогодні звертаються до керівництва країни і планують використати усі можливі законні засоби для вирішення непростої ситуації.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Вгору