Роман Безсмертний: Маємо повернути державу до її основної мети – служити інтересам суспільства

08 жовтня 2018, 09:42

 

Кандидат в президенти України Роман Безсмертний 5 жовтня мав кількагодинне насичене спілкування з активною громадою Черкас. Зустріч проходила у форматі відкритої дискусії. Нагадаємо, що Черкаси стали 11 містом, в якому відбувся форум «Якої ми хочемо України», ініціатором та організатором якого є Безсмертний. Також політик зустрівся з місцевими ЗМІ та відповів на низку злободенних питань.

Перш за все, Роман Безсмертний пояснив, чому вирішив проїхатися містами та поспілкуватися з громадами.

— Головне для мене — в ході цих зустрічей чітко сформувати позицію, — зазначив Безсмертний. — Я хочу відчути, яким саме люди бачать майбутнє. І водночас перевірити свої думки в цих дискусіях. Тому я і назвав наші зустрічі „Якої ми хочемо України“. Я не бачу іншої конструктивної політики, ніж політика діалогу між представниками влади та громадою. Лише у такий спосіб політика може бути замовленою. Не кулуарно визначеною, а саме замовленою суспільством. Дуже важливо, щоб дії влади спирались на волю людей.

У відповідях на питання журналістів Роман Безсмертний намагався провести червоною ниткою головну тезу, яку називає питанням №1 для України.

— Насамперед мова має вестись про побудову нової держави. Нової у системі стосунків і нових ціннісних орієнтирів. Так, якщо ми християни, то ми повинні ставити попереду християнські ідеали. А то у нас так: забули про десять заповідей будівника комунізму, а Божих заповідей так і не навчились, — підкреслив він. — Потрібне повне перезаснування держави і нова якість політики.

Між іншим, політик переконаний, що спілкуватись потрібно з усіма політичними партіями, за винятком розвідувальних структур, які діють під виглядом партій та громадських організацій.

— Не має значення під чим виступає іноземна  агентура — під політичною вивіскою, чи в рясах, чи ховається під громадськими ініціативами, — зазначив він. — Зі всіма іншими потрібно обов’язково спілкуватись. Спілкування дає точні відповіді, що потрібно суспільству.

Чи визначився Роман Безсмертний з тими, з ким піде на вибори та з ким буде перезасновувати країну? Адже політик ставить собі за надскладну мету — побудувати державний механізм так, аби він працював не сам на себе і власні потреби (як це відбувається сьогодні), а забезпечував права, інтереси та прагнення громадян.

— Коли ви згадуєте слово „команда“, то я одразу думаю про те, що за понад 20  років роботи у політиці вже знаю всіх і вся, — нагадав про свій політичний досвід Роман Петрович. — Проблема лише в тому, що ніхто не знає достеменно, що нас чекає 31 березня 2019 року. І які питання потрібно буде першочергово вирішувати. Я добре розумію, що потрібно робити у питаннях стосунків з Росією, що робити з Донбасом та Кримом… А ще як утримувати стосунки з Польщею, Угорщиною, Румунією. Для мене надзвичайно важливо спрогнозувати, як почнеться березень для України. Можливо доведеться видавати наказ про введення режиму військового стану в окремих регіонах і після того просто розпускати парламент. Я не знаю цього достеменно. Але люди будуть вибиратись адекватні, які готові будуть реагувати на ситуацію. Очевидно, одним з таких людей буде начальник Генштабу. Тому, що я розумію, що темою номер один є тема війни з РФ. Прізвище цієї людини я поки що не поширюю в ЗМІ. Я добре поінформований про ситуацію не лише на фронті, в зоні бойових дій на Сході, а й що робиться навколо. Буде час, будуть рішення.

На питання, як політик оцінює власні шанси на перемогу, Роман Безсмертний зауважив, що вже неодноразово робив те, що комусь здавалося неможливим.

— В мене вистачає волі для прийняття необхідних рішень, — наголосив політик. Кожен із нас здає якісь життєві екзамени. І висування в Президенти для мене один із них. Мені багато разів, говорили слово «неможливо». Неможливо було вчителю історії стати депутатом, неможливо Ющенку було перемогти адмінресурс Януковича у 2004 році… Але ми це зробили.

Однією з найбільших вад сучасної української політики Роман Безсмертний називає перетворення її з мистецтва управління державою на шоу та популізм.

- Я розумію, що десь мої погляди не відповідають кон’юнктурі. Сучасна українська політика мені взагалі нагадує неандертальця, це тупикова гілка, вона приречена на загибель. Політика є мистецтвом управління державою, але в Україні вона перетворилася на шоу. На цілування корів, купівлю спіднього на базарі в оточенні камер, взаємні образи. Однак шоу не вирішує проблем людей: вистава закінчується – а проблеми залишаються.

На завершення дискусії, Безсмертний ще раз підкреслив, що в існуючій ситуації у країни є лише два шляхи: або перезаснування держави, або чергова революція. Революція в умовах війни може мати непередбачувані наслідки. Щоб цього уникнути, необхідно змінювати модель держави, приймати нову Конституцію, в основі якої будуть права та інтереси людини.

- Сьогодні всі державні інституції прийшли до цілковитої немічності та нездатності відповідати на виклики часу. Втручання держави у проблеми не вирішує їх, а навпаки – поглиблює. Лагодити тут нема чого, систему необхідно повністю перезасновувати. Найбільш легітимним та дієвим способом такого перезаснування є прийняття нової Конституції, в основі якої будуть права та інтереси людини, а не повноваження державних органів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору