“Лагідна погода і доброзичливі люди”: письменники і видавці поділилися враженнями про Черкаський книжковий фестиваль

17 жовтня 2019, 17:52

На три дні Черкаси перетворилися на справжній літературний рай. На черкаський книжковий фестиваль, що проходив 11-13 жовтня у обласній філармонії, привезли свою продукцію 53 видавництва. Загалом участь у заходах узяли близько сотня письменників.

Організатори вже підрахували, що за ці три дні фестиваль відвідали більше 13 тисяч людей. Вони купували книги, спілкувалися з письменниками, брали участь у майстер-класах, слухали цікаві лекції, побували на етно-вечірці, а з одним із авторів черкащани навіть мали змогу випити віскі за світською розмовою.

Крім того, в рамках фестивалю пройшов конкурс кращої книги. Видання оцінювали читачі за дванадцятьма номінаціями. Серед книг-переможців - «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кiпiані, «Меланхолія» Юрка Іздрика та «Казка у пошуках себе» Сашка Дерманського.

Черкащани й досі діляться в соцмережах враженнями від події і фотографіями придбаних книг. Ми у свою чергу вирішили дізнатися, що думають про фестиваль і наше місто самі автори і видавці.

Відомий український журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані не лише презентував на фестивалі свою книгу "Справа Василя Стуса", заради якої перечитав 6 томів архівів КДБ, а й став одним із лауреатів конкурсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я перечитав 6 томів архівів КДБ”: у Черкасах презентували книгу про Стуса

На своїй сторінці у "Фейсбуці" автор поділився фотографіями з Черкас. Зокрема, виклав фото біля пам'ятника Бандері та Шухевичу, подякував організаторам за теплий прийом, демонструючи нагороду, а під однієї світлиною навіть написав жарт про черкаських жінок.

Макс Кідрук, який традиційно зібрав у Черкасах повну залу глядачів, передав козацький привіт козацькому місту.

Очільник видавництва «Залізний тато» Дмитро Савченко, у свою чергу, написав душевний пост про зустріч із давнім товаришем, азовцем і ексдепутатом Олегом Петренком.

Загалом, схоже на те, що видавництву Черкаси сподобалися, а їхня авторка Євгенія Чуприна навіть презентувала в нашому місті свою нову книгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книги про”негламурних” і листівки від “Сумної вівці”: сьогодні в Черкасах стартує книжковий фестиваль

А от у видавництві "Люта справа" зазначили, що цьогорічний фестиваль їм дуже до вподоби, як і всі книжкові події попередніх років у Черкасах.

Дитячий письменник Сашко Дерманський поділився світлиною свого літературного трофею.

Відзначили фестиваль і "Коти-вояки".

Сподобалося у нас і видавництву "Білка", яке друкує книги про сучасну російсько-українську війну.

Не книжками єдиними. Кулінарні цікавинки для черкащан підготував Євген Клопотенко. Про свою літературну пригоду він написав великий "смачний" допис.

Також під час фестивалю черкащани і гості міста мали змогу відвідати презентацію мультимедійного соціально-поетичного проекту "Там, де вдома". Глядачі отримали можливість побачити як люди, які отримали травматичний досвід на війні на Сході України, змогли сублімувати його в поетичну творчість, послухати поезії та відеопоезії зі збірки #ТамДеВдома у виконанні авторів та дізнатися історії їх створення.

Атмосферною світлиною з Черкас поділився і гурт "Жадан і собаки", який не по-дитячому запалював на сцені філармонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Маркування Донбасу як особливої території не на користь нікому”, – Сергій Жадан про політику, релігію і війну

Коментарі

Вгору