Книги про”негламурних” і листівки від “Сумної вівці”: сьогодні в Черкасах стартує книжковий фестиваль

11 жовтня 2019, 15:48

У Черкаській обласній філармонії - справжнє літературне свято. Сьогодні тут стартує Третій книжковий фестиваль. Проходитиме він протягом трьох днів - 11-13 жовтня - і об'єднає більш як півсотні видавців та понад сто авторів з усієї України.

На гостей фестивалю цього року чекають безліч цікавинок: презентації, концерти, оригінальні фотозони, неформальні та "таємні" зустрічі з письменниками, спільні виступи поетів і музикантів, вулична музика, піжамна вечірка...

Урочисте відкриття фестивалю - о 16-00, однак для відвідувачів двері філармонії відчинили ще з 12-ї години.

Євгенія Чуприна приїхала до Черкас представити своє видавництво "Залізний тато" і показати власні книги.

У останній із них - "Великі форми" - авторка демонструє непогане володіння й академічним віршуванням, і ненормативною лексикою, і гумор шибеника, і строкату ерудицію, а також ділиться знаннями й враженнями щодо письменника Олеся Ульяненка.

Центральна поема - "Гранітне одоробло" - про пам'ятник Леніну на Майдані і власне про сам Майдан, - розповідає Євгенія. Власне, саме під час Революції гідності вона брала участь у "Мистецькому Барбакані", який із  такого собі арт-спротиву тодішньому режиму у вигляді "нелегального клубу в підвалі" став творчим об'єднанням талановитих людей і, власне, породив видавництво "Люта справа".

"Спочатку я працювала в "Лютій справі", а цього року приїхала на фестиваль із "Залізним татом", - каже письменниця.

Ілюстрації до її книг малював відомий поет, "геній сучасності" Артем Полежака. Вони добрі друзі і присвячують одне одному свої творіння.

Головна новинка від видавництва на фестивалі - латинкова "Енеїда". Її ще навіть не презентували у столиці, а черкаському читачеві вона вже доступна.

"Дехто просто б'ється в істериці через те. що тут латинка", - каже Євгенія. - Крім того, що вона написана транскрипцією латинськими літерами, вона ще й ілюстрована в сучасному стилі і на картинках можна впізнати окремих людей. Наприклад, у книзі є ілюстрація, на якій бійці читають Дмитра Корчинського".

Ще одна ідея видавництва - витягувати з небуття постаті, які мали велике значення для історії, але були так би мовити, "негламурними". Це, наприклад, "Ода вождизму" Євгена Коновальця, в якій він описує свої політичну діяльність.

А от видавець Ірина Білоцерківська привезла на фестиваль книги про сучасну війну з Росією.

"Моєму видавництву "Білка" ще немає й року. Я його створила, щоб видавати книги про АТО/ООС. Почалася моя робота з книги "Грязь[Khaki]" Сергія Сергійовича Saigon". Це 26 оповідань розвідника, написаних на мові війни, - розповідає вона. - А найбільший успіх наразі має книга "Доця", яка навіть зайняла призове місце на цьогорічному фестивалі, правда, поки не знаємо яке. Це книжка про початок війни у Донецьку - фільмографічний, класний, динамічниний роман для всіх, хто хоче зрозуміти як почалася ця війна і чому ми прийшли до того, що зараз маємо".

Загалом, видавництво презентує книги, які мають буити в кожного хто любить, збирає або вважає за потрібне мати у себе книги про сучасну війну, - каже пані Ірина.

"Якщо хочете повезти іноземцям якогось гостинця, везіть фоточки нашої війни", - говорить вона, демонструючи фотокнигу "Через війну. Погляд волонтера". Її автор - військовий фотограф-волонтер та бізнесмен Дмитро Муравський. Видана вона українською та англійськими мовами.

На фестивалі є книги на будь-який смак - від дитячої літератури до містики, психології та книг про нашу рідну Черкащину.

Окремо можна придбати листівки та еко-вироби. Так, наприклад, "Сумна вівця" пропонує цікаві еко-торбинки з написами "Несу дурниці (але не пластик), "Мені майже не соромно з тобою гуляти", "Сумувати це нормально" тощо. Там же можна придбати милі листівки з мотивуючими написами "Ти зможеш", "Не дуйся" "Не накручуйся", "Можеш на мене покластись".

Нагадаємо, відкриття фестивалю - сьогодні о 16-00 в обласній філармонії.

Дивіться також програму фестивалю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору