Православні християни Умані борються за костел для католиків

25 грудня 2014, 09:27

143438514

Уже 17 років римо-католицька громада міста намагається повернути собі костел. Але все безрезультатно. Під одним дахом нині «живуть» картинна галерея та римо-католицька громада міста. Тому на допомогу прийшли православні християни, які готові «битися» за храм божий для католиків. Вони вимагають від влади перенести картинну галерею в інше приміщення. Проте місцевий відділ культури цього зробити не може. Кажуть, що нема відповідного приміщення.  Не дивлячись на це, активісти вже встановили хрест на даху костьолу, інформує Вечірня Умань.

Картинна галерея у приміщенні костьолу функціонує із 1974 року. Останні 15 років музейники ділять приміщення із римо-католицькою громадою міста. У лівому кутку костьолу віряни проводять служби кожної неділі, у великі католицькі свята та перші п’ятниці місяця. Всього за рік - 90 богослужінь.

 - Нам уже 15 років влада обіцяє перенести картинну галерею в інше місце, але не дотримала свого слова, -  розповідає отець Юзеф. – Зараз наші служби у костьолі відвідує лише 50 вірян. Але якби це був би повноцінних храм, то їхня кількість зросла в б у 5 – 6 разів. Люди не хочуть молитися у картинній галереї.

143437823

Питання повернення католикам костьолу стало одним із перших для активістів Уманського Майдану. Будучи православними християнами вони борються за храм для римо-католиків. Кажуть, що допомогти вірянам їх підштовхнула віра в бога.

 - Ну як можна називати храм Божий картинною галереєю? Тут потрібно правити служби. І ми працюємо зараз над цим питанням. Ми зробимо все можливе, щоб віряни своє Різдво відсвяткували принаймні б із справжнім, «стаціонарним», вівтарем.  - розповідає активіст Ради громадських організацій Володимир Гончарук.

В.о. директора музею Юрій Торгало каже, що вирішити питання перенесення картинної галереї в інше приміщення зараз неможливо. Їм нікуди перенести експонати.

У 2008 році картинну галерею планували перенести до Василіанівського монастиря. Проте там досі не закінчилися ремонтні роботи. Причина – нема державного фінансування. Із запланованих 19 млн. грн на ремонт, держава виділила лише 1 млн. грн. За ці гроші вдалося лише частково відремонтувати дах монастиря.

143438330

Питання ремонту монастиря залежить виключно від роботи Кабінету міністрів та міністерства фінансів. Як тільки вони виділять кошти, ми відразу продовжимо ремонт,  - розповідає директор державноісторико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Олександр Мельничук.

Поки чиновники шукають де ж знайти приміщення для картинної галереї, активісти вже встановили хрест на даху костьолу.

- Хрест скритий спеціальною фарбою, аби його не пошкодили природні умови.Накладати на нього спеціальний метал золотого кольору, - продовжує говорити Володимир Гончарук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору