Посли іноземних держав розмалюють найбільшу у світі “Шевченківську писанку”

01 березня 2018, 11:08

Фото: Shutterstock.

Вже зовсім скоро 204 річниця з Дня народження Тараса Шевченка. Цього року в межах щорічного Міжнародного культурно-просвітницького проекту “Нас єднає Шевченкове слово” посли іноземних держав розмалюють унікальну писанку, пише  “Український інтерес”.

Дипломати особисто нанесуть рядки з твору Великого Кобзаря на український символ Великодня. Потім його презентують на Фестивалі писанок на Софійській площі.

Організатор проекту – Міжнародний Фонд культурного співробітництва та Київський національний університет культури і мистецтв. Підтримали ініціативу: Київська ОДА, Управління культури, національностей та релігій КОДА, Національний музей Тараса Шевченка, Вишгородський історико-культурний заповідник та міжнародний етнокультурний проект Folk Ukraine.

“Цьогоріч в межах відзначення 2018-го, як Року культурної спадщини в Європі і Року охорони культурної спадщини в Україні, до шевченківських днів ми готуємо низку заходів за участі дипломатів, державних діячів, науковців, а також прогресивної молоді, – зазначає ідеолог та співорганізатор проекту Влада Литовченко. – Зокрема, посли долучаться до відеофлешмобу “Заповіт єднає світ” і декламуватимуть вірш різними мовами світу”.

Окрім цього, за словами організаторів, дипломати зустрінуться зі студентами і розкажуть їм про знакові літературні постаті своїх країн. Згадають й про творчі періоди Шевченка, пов’язані з їхньою батьківщиною.

“6 березня у КНУКіМі відбудеться дискусія про творчість Великого Кобзаря, зокрема, про закордонні періоди. У обговоренні візьмуть учать громадські та наукові діячі, дипломати, історики, діячі культури, представники місцевої влади і студентства”, – додає співорганізатор Інна Костиря.

Урочиста церемонія “Нас єднає Шевченкове слово” відбудеться 6 березня об 11.00 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою вулиця Є. Коновальця, 36.

Поділитись

Коментарі

Вгору