Понад 67 тисяч черкащан безкоштовно скористалися послугами служби зайнятості

29 серпня 2016, 06:33

фото

З початку року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 67,4 тис. осіб, роботу отримали більше 21,6 тис. осіб, у тому числі понад 14,9 тис. безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). У громадських та інших роботах тимчасового характеру  приймали 10,3 тис. осіб.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 144 особи відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. З початку року майже 5,8 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 серпня 2016 року 13,6 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у липні 2016 року складав 1 581 грн.

За 7 місяців цього року роботодавці регіону поінформували центри зайнятості області про наявність 22,2 тис. вакансій, що на 2% менше за цей період минулого року. Протягом січня-липня 2016 року на одне вільне робоче місце претендувало 2 безробітних.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року працевлаштовано 280 безробітних.

З початку 2016 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 5,0 тис. працівників, що дорівнює обсягам січня-липня 2015 року.

За інформацією обласного центру зайнятості

Поділитись

Коментарі

Вгору