Топ-5 місць Черкащини, де за легендами заховані скарби

28 серпня 2016, 23:08

488285

Давно ні для кого не таємниця, що в різні часи по всій Україні були заховані коштовні скарби. Їх місцезнаходження оповите таємницями та легендами. Сайт vikka.ua з’ясував найбільш імовірні місця на Черкащині, де можна знайти старовинні коштовності.

Золота гора

990174

 

Замкову гору в Чигирині називають також Богдановою, або Золотою. Легенда розповідає, що в ній заховані гетьманські скарби: "Кажуть старі люди, що козаки та гетьмани знали, що на Вкраїні люди подоживаються до такого, що далі ніяк гірше жити, та й понаховували скрізь у землі багато всякого скарбу: грошей, золота, намист і всякого іншого добра, – щоб, мовляв, як прийде той час, то щоб у землі собі шукати добра всякого".

Повір’я розповідають, що коштовності знаходяться в підземеллях та на дні Тясмину. Заховані скарби – то гострі шаблі, свячені гайдамацькі ножі, гетьманська булава, коштовніша за цілі вози золота.

Середньовічні катакомби

 

152683

Уманщина дуже багата на археологічні знахідки. Не виняток серед них – скарби та коштовності. Не тільки легенди, а й історичні документи розповідають про нечувані багатства, сховані в середньовічних катакомбах, якими оповите місто. Згідно з легендами, саме там сховані старовинні ікони та 12 казанів із золотом та сріблом, які належали козакам, полякам та євреям.

Таємничі знахідки в Умані часто пов’язують саме із гайдамаками та козаками. Стародавній переказ розповідає: "В Умані, де застали гайдамак, на тім місці, де вони стояли в діброві кошем, там, дивись, на одному корені три дуби. Це гайдамаки підкопали під дуб, наскільки можна було дістати, і підсунули казни з грішми прямо під корінь…".

Золота ноша

283781

 

Назва міста "Золотоноша" викликала цілий цикл припущень місцезнаходження золотих скарбів поблизу. В одній із легенд розповідається, що Золотоноша була місцем, куди зносилися податки польському магнатові Яремі Вишневецькому. Брав він ці податки лише золотом, звідси і назва міста – "золото-ноша". Одного разу велика буря затопила кораблі, які перевозили гроші. Вони залишилися лежати на дні річки, яку згодом і назвали Золотоношкою.

Інша легенда розповідає, що татарська флотилія, навантажена даниною, зібраною з підвладного люду, поверталася до Криму. Здійнялась буря, вода поглинула і човни і скарби. Коли ж стихія вгамувалася, хвилі почали прибивати до берега золоті речі. Деякі з них і досі лежать на дні річки.

Острів Русь

933919

 

Старожили сіл Геронимівка та Руська Поляна вважають, що в Ірдинських болотах колись затонули вози з золотом. Існує припущення, що саме там був розташований загадковий острів Русь, біля якого затонули кораблі із скарбами. Вважається, що знайдені скарби не несуть нічого доброго, адже їх енергетика зазвичай просякнута прокляттями та стражданнями.

Скарб гетьмана

496101

 

Історики посилаються на письмові підтвердження того, що Богдан Хмельницький карбував монети з гербом української держави та своїм ім'ям, однак монети так і не були знайдені. Деякі дослідники висувають версію про те, що барила з золотими монетами могли бути закопані в підземному тунелі, який з'єднував Суботів і Чигирин, де був розташований козацький штаб. Але на сьогоднішній день тунель завалений і дістатися до можливого місцезнаходження скарбів вельми проблематично.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору