Подробиці конфлікту між водієм маршрутки та підлітком з інвалідністю: сторони розповіли свої версії

27 листопада 2018, 13:34

У конфлікті через посвідчення, що стався в Черкасах між водієм маршрутки та підлітком-інвалідом повинні розбиратися правоохоронні органи.

Про це повідомив заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, звернувшись до начальника управління поліції в Черкаській області, генерала Валерія Лютого.

Нагадаємо, 26 листопада в міській маршрутці № 25 виникла сварка між 15-річним підлітком-інвалідом 1-ої групи по зору Богданом Воликом та кондуктором і водієм автобусу. Кондуктор мала сумнів щодо дійсності пред’явленого юнаком посвідчення та вимагала його вийти з маршрутки. Втім, Богдан відмовився це зробити, оскільки був впевнений у своїй правоті. У свою чергу водій заявив, що якщо хлопець не вийде, то автобус взагалі нікуди не поїде. Він залишив робоче місце та зайшов до салону,аби висадити неслухняного пасажира. Цікаво, що ним виявився герой, який минулого року врятував двох дівчаток, які провалились під кригу на березі Дніпра. За такий сміливий вчинок він отримав з рук Президента медаль «За врятоване життя». 

Вчора, 26 листопада, відбулась нарада з учасниками конфлікту та керівником підприємства «ЧАРЗ АВТО», щоб публічно вислухати аргументи сторін та дати їм попередню оцінку.

Подробиці конфлікту між водієм маршрутки та підлітком з інвалідністю: сторони розповіли свої версії

Богдан Волик розповів присутнім, що за посвідченням, яке «забракувала» кондуктор, він їздить містом вже шість років.

— Водій мені роздратовано повідомив, що автобус, якщо я не вийду з нього, не поїде, — розповів Богдан. — Я сказав, що не збираюсь виходити і що сам він "заяць". А вже потім водій зайшов до салону та накинувся на мене та вдарив у груди за те, що я фіксував усе на відео.

Кондуктор Любов Власенко заявила, що на документі не було помітки про групу інвалідності. Як пізніше з’ясувалось, її й не мало там бути. Але кондуктор була зобов’язана уважно передивитись представлене посвідчення.

— Зайшов цей хлопець на зупинці "Епіцентр", пред’явив посвідчення, — заявила кондуктор. — Ну тут я дійсно не додивилася, що там є ще одна сторінка і вирішила, що документ не є дійсним. Він мені повідомляв, що має першу групу інвалідності, але про це ніяких відомостей у посвідченні не було. Конфлікту, вочевидь, могло б і не статись, якби я все вчасно з’ясувала. Вину за собою я дійсно відчуваю.

І водій Олександр Майстренко, і кондуктор Любов Власенко запевняють, що хлопчина поводився надто емоційно та обіцяв вдарити водія по обличчю. Саме це начебто найбільше розлютило перевізника, і він себе вже майже не контролював.

Між іншим, Богдан говорить протилежне. З його слів, до бійки вдався водій.

Заступник голови Черкаської ОДА Костянин Омаргалієв запитав у Богдана Волика, чи дійсно він хамив водієві. На що хлопець відповів, що «таке трохи було», бо він був дуже обурений ставленням до себе. Стиснув кулаки, але «руку на водія не підіймав».

Бабуся Богдана, яка виховує онука-сироту і є його опікуном з 8-ми місячного віку, акцентувала, що Богдан не міг кидатись та хамити.

— Я дуже добре знаю свого онука, він чемний, — запевнила жінка.

Вона також наголосила, що добре знає і кондуктора, адже багато їздить. Її ставлення до людей вона охарактеризувала, як «суцільний жах». Бабуся Богдана зізналась, що їй неодноразово доводилось захищати від кондукторів пасажирів та купляти людям квитки, щоб їх не висадили. А висаджують зазвичай найнезахищеніших.

Костянтин Омаргалієв особисто вибачився перед родиною Воликів та вбачає за необхідне, аби оцінку тому, що сталося, дали правоохоронці. У тому, що сталося, він звинувачує і міську владу, яка ніяк не може вирішити проблему відшкодування пільгових перевезень перевізникам.

Подробиці конфлікту між водієм маршрутки та підлітком з інвалідністю: сторони розповіли свої версії

Фото: Про все

— Як би там не було, ніхто не має права кривдити дітей, - наголосив заступник голови ОДА. — Не дивлячись на те, хто вас "завів": чи то дружина, чи хтось інший, ви не мали права полишати робоче місце та вв’язуватись у конфлікт з дитиною. Ми впевнені в тому, що це не перший резонансний випадок у наших маршрутках. Сьогодні я звертаюсь до керівників міста, щоб вони нарешті владнали питання з перевезенням пільгових категорій пасажирів. Кондуктор не побачив, яку пільгу має дитина, але чому одразу виникла особиста неприязнь до неї? Я розумію, що перевізникам не хочеться возити пільговиків безкоштовно, бо це бізнес… Але не обов’язково людям вдягати медалі, щоб до них ставились чемно. Адже я впевнений, якби водій знав, що це за хлопець, то конфлікту не сталося б.

Поділитись

Коментарі

Інна :

“Адже я впевнений, якби водій знав, що це за хлопець, то конфлікту не сталося б.”- який сарказм!Виходить, якщо ти простий хлопець, то можна і хамити, і з автобусу викидати? При чому тут це? І при чому відшкодування коштів? Простио треба завжди бути людьми! Чи дуже збагатися на ті 5 гривень, що недоотримав від інваліда?

Віра :

В м.Бровари Київської області без проблем возять у маршрутках всі категорії пільговиків. При вході пільговик просто показує своє посвідчення на камеру, яка направлена в бік салону. А потім держава все компенсує. Але Черкаські перевізники не заключають договори на перевезення пільгових категорій, бо тоді доведеться обліковувати всіх пасажирів. А це, видно, їм не вигідно.

Вгору