Півтори сотні машин та тонни протиожеледної суміші: як утримуватимуть взимку дороги Черкащини

19 грудня 2020, 08:02

Дороги на Черкащині чиститимуть від снігу півтори сотні машин чотирьох підрядних організацій. На зиму підготували 42 тисячі тонн протиожеледної суміші, розповів Суспільному начальник відділу експлуатаційного утримання Служби автодоріг області Руслан Гребенюк.

На території бази підрядного підприємства в селі Дубіївка заготовлена піщано-сольова суміш для доріг. За словами начальника дільниці Дмитра Зосименка, її використовуватимуть, щоб запобігти ожеледиці:

- Протиожеледну суміш з десятивідсотковою концентрацією солі використовуємо для обробки доріг при низьких температурах – від 0 до 5 градусів, 20 % – при нижчій температурі.

Нині на підприємстві – півтори тисячі тонн суміші. Її привезли із Київської області.

Півтори сотні машин та тонни протиожеледної суміші: як утримуватимуть взимку черкаські дорогиСуспільне Черкаси

У власності підприємства також є чотири автомобілі для прибирання доріг. За словами водія Станіслава Замкового, залежно від погоди, робоча зміна може розпочатися і вночі.

- Зміна розпочинається десь у дві або три години ночі. Зміна триває аж поки не розчистимо свою ділянку. Після роботи завжди обслуговуємо машини, щоб вона на наступну зміну була готова, щоб потім не крутити в полі гайки.

Півтори сотні машин та тонни протиожеледної суміші: як утримуватимуть взимку черкаські дорогиСуспільне Черкаси

Від початку зими підрядні підприємства області витратили на зимове утримання вісім тисяч тонн протиожеледної суміші. Про це повідомив начальник відділу експлуатаційного утримання автодоріг області Руслан Гребенюк. З його слів, підприємства нині забезпечені всім необхідним:

- Для проведення зимового утримання вони забезпечені необхідним обсягом піщано-соляної суміші та відповідних матеріалів. За попередніми розрахунками, для утримання знадобиться 42 тисяч тонн. Також підготовлені 150 одиниць спеціальної дорожньої техніки.

Півтори сотні машин та тонни протиожеледної суміші: як утримуватимуть взимку черкаські дорогиСуспільне Черкаси

За його словами, за потреби також залучатимуть додаткову техніку, для цього укладені попередні договори.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору