Підвищення “мінімалки” до 3200 гривень: чого очікувати черкащанам

14 грудня 2016, 15:58

445137

Новорічний подарунок від влади для черкащан може виявитися котом у мішку. Від запланованого у 2017 році підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень бюджетні установи та підприємці хапаються за голову. Адже таке штучне зростання зарплат суперечить економічному стану в країні та фінансовим можливостям підприємств. Про наслідки такого рішення влади, - інформує vikka.ua.

За словами голови черкаської профспілки "Солідарність" Ольги Ракової, черкащанам слід очікувати підняття усіх місцевих податків, комунальних послуг, оренди, а ЄСВ та єдиний податок збільшаться удвічі.

"На превеликий жаль, до мінімальної заробітної плати прив’язані не тільки місцеві податки та збори, а також штрафні санкції, судовий збір тощо. Ще підприємців турбує те, що орендна ставка на землі, що перебувають у землекористуванні збільшиться у 2017 році з 1,5% до 3%. Це ще один чинник підняття орендної плати. Підприємці таких платежів просто не витримають. У них є два шляхи: або піти у тінь, або зовсім закрити підприємницьку діяльність", – зазначила голова черкаської профспілки "Солідарність".

Підвищення зарплат бюджетників стане справжньою проблемою для місцевого кошторису. Директор департаменту фінансів Черкаської міської ради Наталія Джуган нагадала, що і без підвищення мінімалки міський бюджет має додаткові навантаження у 200 мільйонів гривень.

"З минулого року нам держава перекидала те, що на думку міністра фінансів є неефективними витратами: пільгове перевезення, різниця у тарифах, утримання професійно-технічної освіти. Це ті видатки, які були перекинуті без змін до чинного самоврядного законодавства. Наступного року ми знову маємо забезпечити ці 200 млн гривень. Це у тому числі і видатки на сплату енергоносіїв у наших бюджетних установах", – пояснила директор департаменту.

У зв’язку підняттям мінімальної заробітної плати міському бюджету не вистачатиме субвенції у 72 млн у медичній галузі та 15 млн у освітній. Аби залатати таку діру у бюджеті, чиновникам довелося йти на непопулярний крок – зекономити на медичній та освітній галузях.

"Наразі ми намітили, які будемо робити заходи з оптимізації. Проведено ряд консультацій – будемо змушені скорочувати і штатну чисельність, і кількість ставок. Постараємося, щоб це пройшло без скорочення і люди не постраждали, але ставки між працівниками будуть розписувати менші", – повідомила Наталія Джуган.

Рішення вже ухвалене виконавчим комітетом і найближчим часом буде подано на розгляд міської ради.

"Ми порівнюємо Черкаси з іншими містами. У нас, наприклад, найменша кількість дітей на одну ставку у музичних школах. Що стосується людей, котрі працюють на півставки, їхні зарплати будуть залежати від розпорядника коштів", – розповіла чиновниця.

Зростання зарплати напряму залежить від зростання економіки. Штучне підвищення мінімалки нічого не віщує, окрім чергового сплеску інфляції. Про це сайту розповів голова міської спілки підприємців та промисловців Петро Чернявський.

"Зарплату підвищувати треба. Люди будуть більше купляти і тим самим спонукати до виробництва більшої кількості продукції. Це обумовлює зростання внутрішнього ринку споживання. Але є суттєвий нюанс: збільшення заробітної плати може бути лише внаслідок росту продуктивності праці та економічного зростання. Якщо цього немає, то відсутні і підстави для підвищення зарплати", – сказав він.

Експерт переконаний, що люди не розбагатіють унаслідок цього підвищення. Воно ніяк себе не виправдає, а зарплат у конвертах на Черкащині стане тільки більше.

"Якщо до мінімальної заробітної плати будуть прив’язані всі нарахування, пеня, штрафи, то це приведе до збільшення затрат та собівартості продукції. Тобто люди, які будуть отримувати більшу зарплату, будуть більше платити коштів", – пояснив Петро Чернявський.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору