Підтримка ідеї федералізму – це освячення військової агресії Росії, – Томенко

16 квітня 2014, 17:54

Останні події в Україні, зокрема, новий етап агресії Росії проти нашої держави, свідчить про те, що ідея федералізму – це складова путінської доктрини розвалу України, і сьогодні всі, хто підтримує цю ідею, є людьми, що підтримують В. Путіна та освячують військову агресію Росії.

Про це народний депутат Микола Томенко заявив сьогодні під час брифінгу у парламенті.

«Якщо кілька років тому дискусію про переваги того чи іншого державного устрою України ще можна було пояснити, то сьогодні очевидно, що саме через втілення ідей федералізму в Україні Путін почав відновлювати Російську імперію», – зазначив політик.

Микола Томенко звернувся до політологів та журналістів із закликом активніше пояснювати справжній зміст так званої доктрини федералізму. Він зауважив, що сьогодні Україна не має жодних підстав для надання федеративного статусу окремим областям – там не проживають окремі народи та немає інших обставин, необхідних для створення федерації.

«Більше того, коли пересічні громадяни, що живуть на Сході чи Півдні України, дізнаються, що створення федерації – це проект, на який необхідно витратити мільярди гривень (на створення двопалатного парламенту, окремих парламентів та урядів кожної області, фактично, окремої судової системи, окремого «союзного» громадянства при визнанні єдиного громадянства і ще багато речей, які не мають жодного відношення до розширення прав та свобод громадян і місцевого самоврядування), то зрозуміють, що їм це навряд чи потрібно», – зауважив Микола Томенко.

На його переконання, Україні треба розширені повноваження місцевого самоврядування, можливість залишати надходження від більшості податків територіальній громаді, а не створення умов для регіональних олігархів або т. зв. місцевих «князьків» їздити на засідання другої палати в Київ та застерігати інтереси власного бізнесу.

«Тому, поки ми перебуваємо в стані фактичної війни з Росією, ідея федералізму є складовою путінської доктрини освячення військових дій проти нашої держави», – переконаний Микола Томенко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору