Вілкул переконаний, що знайшов шлях виходу з кризи

16 квітня 2014, 18:13

Прагнення нової влади використовувати силові методи – це шлях до подальшої ескалації протистояння. Насильство не може вирішити ні однієї політичної та гуманітарної проблеми. Тільки політика національної консолідації виведе країну з кризи, заявив один із лідерів Партії регіонів Олександр Вілкул.

Про це йдеться на персональному Олександра Вілкула.

Він підкреслив, що більшість українців підтримує стратегію компромісу, яка забезпечить збереження цілісності України.

Навіть на міжнародному рівні уряд не зможе забезпечити необхідний рівень підтримки своїм діям. Зокрема, вчора Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, відповідаючи на пропозицію в.о. Президента України Олександра Турчинова ввести миротворчі війська в Україну підкреслив, що, як і раніше, сподівається на мирне вирішення конфлікту:

– Хочу висловити свою повну підтримку народу України. Я зроблю все від мене залежне, щоб ситуація була швидше вирішена мирним шляхом. Події останніх днів показують, що в суспільстві набирають чинності деструктивні кризові процеси. Київ також побоюється, що масштабна армійська операція може спровокувати розширення соціальної бази протесту на Південно-сході. При цьому хаотичні дії нової влади викликають зростання незадоволеності і в її недавніх прихильників. Загострення ситуації може призвести до того, що в столиці обурені прихильники Майдану самі просто знесуть нинішню владу.

Експерти підкреслюють, що зростає рівень агресії в суспільній свідомості. Ситуація ускладнюється несприятливими соціально-економічними процесами, які запустили нові керівники держави – падає курс гривні, ціни зростають, населення з тривогою чекає підвищення тарифів на ЖКГ. При цьому уряд досі не може запропонувати суспільству зрозумілу стратегію своїх дій.

Тому, вважає Вілкул, зараз головне для всіх політиків і суспільно активних громадян – не допустити громадянської війни і руйнування держави.

– В умовах тотальної кризи єдино ефективною є збалансована політика, побудована на основі діалогу, з урахуванням специфіки регіонів, – сказав Вілкул.

Поділитись

Коментарі

Вгору